Jean-Michel Jarre z Edwardem Snowdenem we wspólnym utworze

jean-michel jarre i edward snowden

Wiedzieliście, że Edward Snowden jest fanem muzyki elektronicznej? Propozycja, którą dostał od Jean-Michel Jarre’a bardzo go zaskoczyła, lecz nawet nie myślał, żeby odmawiać. Posłuchajcie ich wspólnego utworu Exit!

Edward Snowden, który rządowi USA podpadł tak bardzo, że jest ścigany przez największe amerykańskie agencje wywiadowcze, przez Jean-Michel Jarre’a uważany jest za bohatera naszych czasów. I że pasował Jarre’owi do koncepcji płyty, postanowił zaprosić go do współpracy. Po wysłaniu gotowego kawałka i półtoragodzinnej dyskusji na Skypie, muzyk poleciał do Moskwy, gdzie obecnie mieszka Snowden. Zrobił to, by nagrać jego wypowiedzi dotyczące prywatności w sieci, które potem wplótł w utwór, oraz wideo mające stać się częścią koncertowych wizualizacji.

Premiera płyty Electronica 2: The Heart of Noise zaplanowana jest na 6 maja. Oprócz Edwarda Snowdena, będziemy mogli usłyszeć na niej m.in. Cyndi Lauper, Pet Shop Boys, Hansa Zimmera czy Peaches.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


tekst | Lena Maksiak

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News