Jazzowy „Humanizm”, czyli koncert zespołu Jazzpospolita

Czterech mężczyzn w marynarkach i koszulach

Szykuje się wielka atrakcja dla wszystkich entuzjastów muzyki jazzowej. Już za kilka dni w warszawskim klubie Stodoła wystąpi formacja, która działa już od prawie ośmiu lat, wydała pięć albumów i zagrała około 300 koncertów w Polsce i Europie.

Zespół Jazzpospolita został założony w 2009 roku. Działając przez prawie osiem lat w niezmienionym czteroosobowym składzie – gitara, bas, klawisze, perkusja – wypracowali własne, rozpoznawalne brzmienie i zdobyli liczną grupę fanów. Występowali już między innymi w Anglii, Niemczech, Rosji, Czechach, Rumunii, Bułgarii, Ukrainie czy Szwecji. Co więcej, promując ostatni album Jazzpo! grupa zagrała także dwutygodniową trasę w Chinach, występując między innymi na festiwalach Beijing Nine Gates i Shenzhen Oct Loft. Owocem podróży po Chinach był wydany na jesieni 2016 album Jazzpo! Live Made in China – pierwszy album koncertowy w historii zespołu.

Jazzpo!, to oryginalne kompozycje, sytuujące zespół na styku jazzu, post-rocka i elektroniki, połączenie jazzowych harmonii, rockowych brzmień i klubowej dynamiki. W marcu ukaże się nowa produkcja zespołu, album zatytułowany Humanizm.

Jazzpospolita wystąpi w warszawskim klubie Stodoła już w niedzielę, 26 marca , a ich występ poprzedzi support ze Szwecji – grupa Water Boogie System. Więcej informacji o koncercie znajdziecie na oficjalnej stronie klubu Stodoła, bezpośrednio TUTAJ.

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News