Jazdów na zielono

W ramach projektu Zielony Jazdów, w każdy wakacyjny weekend działa targowisko Różyc Bazaristan, możecie wziąć udział w warsztatach, spotkaniach literackich, wykładach czy koncertach. Czekają na was też pokazy w ramach kina plenerowego. Poprzez twórcze działania uczestnicy mogą aktywnie włączyć się w debatę o znaczeniu ekologii w ekonomii, która jest tematem przewodnim tegorocznego projektu: ZIELONY JAZDÓW. Zielony Rynek.

Najbliższe spotkania organizowane w ramach cyklu „Wczasy Ekonomiczne” będą poświęcone ekologicznemu projektowaniu oraz przyszłości warszawskich barów mlecznych. W piątek futurysta i eko-designer Łukasz Nowacki opowie o idei BIOschronienia, czyli o budynku mieszkalnym zasilanym energią słoneczną.

Projektowi towarzyszy wystawa Slow Future, na której prezentowane są prace ponad dwudziestu artystów z całego świata. W sobotę możecie się wybrać na oprowadzanie kuratorskie z Jota Castro – francusko-peruwiańskim artystą i aktywistą. Start o godz. 14.00.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Piątkowe Międzypokoleniowe Warsztaty Kulinarne odkryją sekrety kuchni kubańskiej. W sobotę Kolektyw Kipi Kasza zaprosi na spacer pod hasłem Zielsko: Re-kreacja i zbieranie roślin rosnących w parku wokół Zamku Ujazdowskiego, z których będzie można zrobić zdrową i pyszną sałatkę oraz stworzyć aromatyczne kompozycje ziół.

Aktywne spędzenie czasu na świeżym powietrzu umożliwią warsztaty taneczne prowadzone przez Irada Mazliah oraz zajęcia jogi. Miejsce Spotkań Warszawa organizuje warsztaty historyczno-ruchowe Zwiedzanie Jazdowa, podczas których poznawanie historii Zamku Ujazdowskiego oraz jego mieszkańców będzie miało charakter performatywny, urozmaicony różnymi ćwiczeniami ruchowymi.

 Zielony Jazdów to idealne miejsce dla wydarzeń dziejących się po zmroku. Dziedziniec Zamku Ujazdowskiego opanuje mroczna i przerażająca atmosfera horrorów. Zobaczycie „Noc żywych trupów” (reż. George A. Romero, 1968) oraz „Martwe zło” (reż. Sam Raimi, 1981).

W sobotę na scenie muzycznej ZIELONEGO JAZDOWA zagra zespół Drekoty, na który składają się perkusja, klawisze i trzy przeplatające się wokale.Drekoty od początku konsekwentnie poruszają się poza jakąkolwiek systematyką gatunkową, a ich muzyka opisywana jest jako jeden z najbardziej oryginalnych debiutów polskiej sceny muzycznej.

 

Tekst | Materiały prasowe

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News