Jaś Kapela kontra Sławomir Mentzen

jaś kapela kontra sławomir mentzen

Jaś Kapela jest znany z tego, że nieustannie bierze udział w różnych aferach. Już dwukrotnie walczył w oktagonie, ale równie ciekawa walka będzie toczyła się w sądzie. Jego przeciwnikiem jest Sławomir Mentzen.

W grę wchodzi nawet 150 tysięcy złotych.

Pozew dla Mentzena

Sławomir Mentzen jest od niedawna prezesem partii Nowa Nadzieja, która powstała na kanwie ugrupowania KORWiN. Prowadzi również swoją kancelarię prawniczą i to właśnie z nią związana jest opisywana przez nas sprawa. Zaczęło się niewinnie: Kancelaria Mentzen opublikowała w swoich mediach społecznościowych reklamę szkolenia dla przedsiębiorców.

Z niezrozumiałego dla Jasia Kapeli powodu… jego twarz znalazła się w tej właśnie reklamie. Chodzi konkretnie o zdjęcie wykonane na potrzeby promocji jego walki w ramach federacji Prime Show MMA. Cała sprawa miała miejsce w październiku ubiegłego roku.

Jaś Kapela po konsultacji z prawnikami postanowił, że jeśli będzie trzeba, skieruje sprawę na drogę sądową. Póki co zostało wysłane pismo wzywające do usunięcia wspomnianej grafiki z mediów społecznościowych w kontekście rzeczonej reklamy. Kancelaria Mentzen po otrzymaniu pisma ma trzy dni, aby to zrobić. Kapela żąda również publicznych przeprosin.

jaś kapela reklama mentzena

Zadośćuczynienie za szkody wizerunkowe dla Jasia Kapeli

Poza usunięciem reklamy oraz publicznymi przeprosinami Jaś Kapela domaga się zadośćuczynienia finansowego związanego z wykorzystaniem jego wizerunku w celach reklamowych. Mowa o kwocie 150 tysięcy złotych, na którą składa się 100 tysięcy dla Kapeli oraz 50 tysięcy dla Kampanii Przeciw Homofobii.

Pełnomocnik Jasia Kapeli określa czyn Kancelarii Mentzen jako pasożytnictwo. W przygotowanym przez niego piśmie możemy przeczytać między innymi:

Uznać należy, że czerpanie z ugruntowanego wizerunku oponenta ideologicznego, z którym mamy do czynienia w sprawie niniejszej, ma charakter bezprawnego, cynicznego i zamierzonego pasożytnictwa zmierzającego do osiągnięcia rozgłosu dla usług Kancelarii Mentzen, w sposób godzący w dobra osobiste mojego mocodawcy.

Pełnomocnik zarzuca również Kancelarii Mentzen, że wszelkie obraźliwe i godzące w dobre imię Jasia Kapeli komentarze pod wspomnianą reklamą nie zostały usunięte, co Kapela odbiera jako intencjonalnie działanie (czy raczej jego brak).

Jak sprawa się potoczy? Tego zapewne będziemy świadkami w najbliższym czasie.

Szczerze? Wygląda to trochę jak ustawka influencerów. Jeżeli tak jest, to mielibyśmy do czynienia z wyrafinowaniem wysokiej próby!

Zobacz także: Nadchodzi nowy Znachor!

Nowy Znachor nadchodzi. Internauci pytają: po co?

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News