Categories: artksiążkamuzyka

James Franco napisał książkę o Lanie Del Rey

Lubicie, gdy aktorzy postanawiają zmierzyć się z piórem? Hollywoodzki przystojniak, James Franco, debiutuje jako pisarz! Artysta stworzył quasi-biografię… Lany Del Rey.

James Franco ostatnio zaskoczył cały świat. Niegdyś wielokrotnie zadziwiał fanów, biorąc udział w mało kasowych projektach filmowych czy chwaląc się swoimi pracami malarskimi. Teraz aktor ogłosił, że napisał książkę o Lanie Del Rey. Quasi-biografia nosi tytuł „Prawdziwe i zmyślone rozmowy z Laną Del Rey”.

Nikt się nie spodziewał, że Franco odkryje w sobie talent pisarski. Jednak aktor lubi być niekonwencjonalny. Filmy, w które się angażuje są trudne do sklasyfikowania. Często przytyka mu się łatkę aktora pseudointelektualnego kina. My jednak Jamesa Franco uwielbiamy nie tylko za talent aktorski, lecz także za niezwykłą odwagę i bycie sobą.

Franco przyjaźni się z Laną i nie ukrywa, że jej twórczość jest dla niego inspirująca. W książce ma się znaleźć wiele zdjęć, które z pewnością będą wielkim atutem wydawnictwa. Del Rey na fotografiach przypomina hollywoodzką divę, w związku z czym biografia z pewnością będzie miała wiele walorów estetycznych. Co jednak z treścią? Mamy nadzieję, że dowiemy się co nieco o kontrowersyjnych początkach piosenkarki i o tym, jak z Lizzy Grant stała się Laną Del Rey.

„Chciałem, by na potrzeby książki udzieliła mi wywiadu, ale ona zasugerowała, bym po prostu napisał o niej nie używając jej słów. Właśnie tak powstały „Prawdziwe i zmyślone rozmowy z Laną Del Rey” – powiedział o swoim dziele James Franco w wywiadzie dla V Magazine. Aktorowi w tworzeniu książki pomagał David Shields, współautor głośnej biografii J. D. Salingera.

Książka jest już w przedsprzedaży. Premiera została zaplanowana na marzec 2016 roku. Liczymy na to, że pojawi się także na polskim rynku wydawniczym.

tekst | Aleksandra Leśnik

Komentarze
Rate this post
kris

Recent Posts

Spike Jonze – ułożony szaleniec

„What will he do next? Whatever the fuck I want” – słowa Bama Margery, współtwórcy „Jackassa” idealnie pasują do Jonzego. Chciałbym być jak…

24 godziny ago

Bariera dźwięku a pierwsze wrażenie

W świecie podziałów na wysokich i niskich, ładnych i brzydkich, od zarania dziejów rysuje się…

1 dzień ago

Czapka z daszkiem – rodzaje i przykłady stylizacji

Pozornie każda czapka z daszkiem jest taka sama, jednak nie do końca jest to prawdą.…

2 dni ago

Gua Sha – kamień do masażu twarzy. Jak go używać?

Masaż - znamy jego dobroczynny wpływ na ciało: nie tylko niweluje napięcia mięśni, ale także…

2 dni ago

Stranger Things 4 Vol. 1 – mroczny powrót serialu [recenzja]

Po niemal trzech latach wyczekiwania i snucia teorii serial „Stranger Things” powrócił z pierwszą częścią…

3 dni ago

Czy stylizacja bez paska do spodni męskich jest kompletna?

Bez paska męska garderoba pozostaje niepełna i nie ma w tym stwierdzeniu cienia przesady. Paski…

3 dni ago