Jako pierwszy przełamał schemat klasycznego seta. Maceo Plex dołączył do grona artystów Instytut Festival 2019

Mężczyzna na tle ściany z otworami

Artysta niezwykły to idealnie określenie Maceo Plexa. Całkowicie niekonwencjonalny, mimo swojej ogromnej popularności, nieustannie przełamuje (z sukcesem) schematy muzyki klubowej.

W 2015 roku Maceo zaserwował pod koniec seta wypełnionemu po brzegi klubu na Ibizie eksperyment, obnażający kierunek, w którym idzie światowy clubbing, słynny what if the drop never came?, gdzie jako pierwszy przełamał schemat klasycznego seta i kazał publiczności czekać w osłupieniu na upragnione katharsis.

Maceo Plex, czyli Eric Estornel, znany również pod aliasami Maetrik i Mariel Ito jest artystą, który w ostatnich latach zdobywa coraz większą popularność ze względu na swój zróżnicowany styl produkcji, na który wpływ ma przede wszystkim house i techno, ale także elementy electro i tech house.

Przez lata rezydował w najlepszych klubach na Ibizie, w tym w legendarnych Space i Amnezja. Rozpoczynając karierę jako DJ w wieku 16 lat w Dallas w Teksasie i rozwijając muzykę do 19 roku życia, wydał 68 singli i EP-ek, pięć albumów i występował w ponad 40 różnych krajów od przełomu XXI wieku.


HIRO Technologia. Porównanie Sonos ACE i AirPods Max.

Aby nakreślić muzyczną podróż Maceo, musimy cofnąć się do 1993 roku, do początków jego twórczości. To wtedy zaintrygowany płytami winylowymi i analogicznym graniem zaczął odkrywać wszelkie zakamarki muzyki elektronicznej. Wkrótce zaczął miksować techno, electro i house, muzykę, która niezwykle szybko zaczęła zdobywać popularność na początku lat 90. W 1997 roku, pod wpływem twórczości współczesnych teoretyków funkowych, Maceo zaczął eksperymentować z modułami sprzętowymi, aby stworzyć swoje wczesne kompozycje muzyczne. Uwiedziony dźwiękami techno i electro rozwijał swój kunszt muzyczny i zagłębiał się w syntezę dźwięku, aby wkrótce zacząć tworzyć pod aliasami Mariel Ito i Maetrik.

Na fali zmian w twórczości i życiu osobistym Maceo Plex przeszedł ze złożonego i mrocznego życia w Ameryce do Walencji w Hiszpanii. To właśnie ta słoneczna i pełna życia atmosfera była bardzo ważnym elementem dla Maceo w jego długiej podróży wewnętrzne, co łatwo zauważyć w jego produkcjach. Po ucieczce do funkowych brzmień Parliament Funkadelic, Moodymanna, Isolee i Luomo Maceo osiągnął swój własny niepowtarzalny styl. Rok 2011 rozpoczął się od pełnowymiarowego debiutanckiego albumu trafnie zatytułowanego Life Index, który symbolizuje przemianę życia artysty w pełną energii duszę. Trzy lata później, w 2014 wydaje album Conjure Infinity z jednym ze swoich najpopularniejszych utworów Conjure Dreams.

W lipcu 2017 roku Estornel wydał album Solar, nazwany na cześć jego synka i opatrzony jego portretem. Dzięki albumowi chciał stworzyć głębszy, bardziej znaczący związek ze swoją publicznością. Projekt połączył ambientową elektronikę, breakbeaty i melodie, z elementami dub i techno oraz gościnnymi wokalistami.

Długa i niezwykle intensywna ewolucja stylu Maceo Plexa doprowadziła go na szczyty popularności. Muzyczna mądrość artysty, doświadczenie oraz dojrzałe produkcje lawirujące między wieloma gatunkami wciąż zaskakują fanów na całym świecie, którzy niestrudzenie podążają za nim na najlepsze światowe festiwale i imprezy. Każdy występ Maceo Plexa to niepowtarzalna podróż i doświadczenie samo w sobie.

Jak już wspomnieliśmy, Maceo dołączył do obsady Instytut Festival 2019 Music & Art. Festiwal odbędzie się w dniach 21-22 czerwca 2019 w Garnizonie Modlin.

Pozostałe ogłoszenia Instytut Festival:
19 artystów, którzy wystąpią podczas drugiej edycji Instytut Festival
14 artystów dołączyło do obsady Instytut Festival 2019. Sprawdźcie, kto zagra podczas drugiej edycji festiwalu

22 Jako pierwszy przełamał schemat klasycznego seta. Maceo Plex dołączył do grona artystów Instytut Festival 2019

Oceń artykuł. Autor się ucieszy

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News