Jakie są fakty i plotki na temat drugiego sezonu „13 powodów”?

Dziewczyna z brązowymi włosami trzymająca jedną dłoń na skroni

Słowo się rzekło. Serial, który w ciągu ostatniego miesiąca stał się hitem i pobił rekordy oglądalności, doczeka się drugiego sezonu. Co wiemy na ten moment? Czego się domyślamy?

Zostało już potwierdzone, że drugi sezon 13 powodów, podobnie jak pierwszy będzie składał się z trzynastu odcinków i będziemy mogli obejrzeć go na Netflixie już w 2018 roku.

Czytaj również: 13 powodów, by obejrzeć serial „Trzynaście powodów”

Producentem wykonawczym ponownie zostanie Brian Yorkey. Ale czego jeszcze możemy spodziewać się po drugim sezonie serialu? Póki co mamy więcej fanowskich teorii niż potwierdzonych informacji, dlatego przygotowaliśmy dla Was najciekawsze z nich:

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

– Książka nie posiada swojej kontynuacji, jednak odcinek finałowy zostawił za sobą mnóstwo interesujących cliff hangerów, które zostaną wzięte jako pomysły na kolejne odcinki. Co ciekawe, Jay Asher, czyli autor światowego bestsellera, miał parę pomysłów na napisanie drugiej części, które być może zostaną użyte w serialowej adaptacji.

– Potwierdzono, że Hannah Baker wciąż będzie odgrywała główną rolę w drugim sezonie. To samo tyczy się Clay’a, który z pewnością będzie chciał zobaczyć Bryce’a za kratkami.

– Los Alexa nadal nie jest nikomu znany, jednak z teorii, które krążą po całym internecie, można wywnioskować, że to nie on pociągnął za spust. Był jedynie jedną z wielu ofiar, które stanęły na celowniku szkolnego psychopaty.

– Krążą plotki, że Tyler będzie zamieszany w masową strzelaninę na terenie liceum, której sam będzie sprawcą. Nie odbiegałoby to znacznie od prawdy, zważając na to, że w finałowym odcinku pakował do torby wszelkiego rodzaju broń palną.

– Kolejna z teorii zakłada, że w trakcie drugiego sezonu, śmierć Hannah trafi do sądu, rozpoczynając długi i kontrowersyjny proces. Tego również moglibyśmy się spodziewać, od kiedy kasety trafiły w ręce państwa Baker.

– Pierwszy sezon skupiał się na przeszłości i tym, co zrobili jego bohaterowie. Teraz będziemy mogli przyjrzeć się im od innej strony, codziennej, zobaczyć, czy śmierć Hannah wpłynęła na nich w znaczący sposób i sprawiła, że dokonali zmiany w swoich zachowaniach.

Nie pozostaje nam nic innego jak czekać na kolejne zwiastuny i informacje dotyczące scenariusza i czego będziemy mogli się po nim spodziewać!

Tekst: Nicole Szczekocka

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News