Jakie rzeczy możemy znaleźć w szafie Fridy Kahlo?

Kobieta z kwiatami we włosach, obok proteza nogi

Ubrania Fridy były takie jak ona sama: kolorowe, wyraziste i przede wszystkim stworzone z pasją. Do tej pory zostawały w ukryciu, ale w końcu możemy zajrzeć do szafy artystki, która swoją sztuką i życiem wpłynęła na miliony ludzi.

Frida Kahlo zmarła w 1954 roku, a jej mąż – Diego Rivera, schował jej ubrania w łazience i wydał oświadczenie, żeby pozostały one w ukryciu do 15 lat po jego własnej śmierci. Chociaż Diego zmarł kilka lat po Fridzie, w 1957 roku, a w ich rodzinnym domu powstało muzeum – pokój z ubraniami i akcesoriami Fridy był zamknięty do 2004 roku. Dopiero wtedy muzeum postanowiła skatalogować wszystkie materialne dobra artystki.

Do sfotografowania dobytku Kahlo została zaproszona japońska fotografka Ishiuchi Miyako, która używając jedynie 35 mm Nikona i naturalnego światła, zrobiła zdjęcia ponad 300 przedmiotom. A oto część z nich!

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


freeda 011 Jakie rzeczy możemy znaleźć w szafie Fridy Kahlo? rękawiczki freeda 017 Jakie rzeczy możemy znaleźć w szafie Fridy Kahlo? proteza nogi freeda 005 Jakie rzeczy możemy znaleźć w szafie Fridy Kahlo? freeda 015 Jakie rzeczy możemy znaleźć w szafie Fridy Kahlo? freeda 002 Jakie rzeczy możemy znaleźć w szafie Fridy Kahlo? freeda 004 Jakie rzeczy możemy znaleźć w szafie Fridy Kahlo? freeda 008 Jakie rzeczy możemy znaleźć w szafie Fridy Kahlo? freeda 009 Jakie rzeczy możemy znaleźć w szafie Fridy Kahlo? freeda 006 Jakie rzeczy możemy znaleźć w szafie Fridy Kahlo? freeda 007 Jakie rzeczy możemy znaleźć w szafie Fridy Kahlo? freeda 010 Jakie rzeczy możemy znaleźć w szafie Fridy Kahlo? czerwone buty

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News