Jakie kwalifikacje pomogą Twojemu dziecku znaleźć w przyszłości dobrą pracę?

Każdy rodzic troszczy się o swoje dziecko. We wczesnych latach życia malucha uczymy je takich podstawowych umiejętności, jak: samodzielne jedzenie, chodzenie i korzystanie z nocnika. Dlatego również w późniejszych latach przedszkolnych i szkolnych powinniśmy kierować jego działaniami tak, aby nabyło kwalifikacje pozwalające zaistnieć mu na rynku pracy. I nie chodzi jedynie o zdobycie tytułu zawodowego, tylko o umiejętności, które przydają się na każdym stanowisku pracy.

Znajomość języka obcego

Mimo że w zasadzie wszystkie szkoły posiadają w swoim programie nauczania co najmniej jeden język obcy, to i tak niewielu uczniów kończąc szkołę jest w stanie się w tym języku swobodnie porozumiewać. Najlepszym momentem rozpoczęcia przygody z językiem angielskim, niemieckim, czy jakimkolwiek innym, są przedszkolne lata życia człowieka. Wtedy najlepiej przyswajamy wiedzę. Warto puszczać dzieciom bajki obcojęzyczne, a w przedszkolu czy szkole skorzystać z dodatkowych zajęć.


Co ciekawe, w Internecie znaleźć można także darmowe lekcje językowe, mnóstwo ciekawych publikacji w obcych językach, słowniki tematyczne i obrazkowe. Od pierwszych lat życia warto inwestować w te kwalifikacje. Jest to zarówno pomysł na wspólnie spędzony czas, jak i duża szansa na to, że młody człowiek będzie łatwiej przyswajał mowę w innym języku.

Znajomość obsługi komputera

Kolejnym ważnym rodzajem kwalifikacji jest znajomość obsługi komputera. Takie kompetencje przydają się przecież już nie tylko na stanowiskach typowo biurowych, ale również na stanowiskach produkcyjnych. Większość nowoczesnych maszyn jest sterowana komputerowo.

Nawet najmłodsze dzieci potrafią szybko nauczyć się obsługi smartfonu lub tabletu. Jednak umiejętności te służą im zazwyczaj to włączenia gry lub ulubionego kanału na YouTube. Jako rodzice powinno zależeć nam na tym, aby dziecko potrafiło wyciągnąć z komputera i Internetu wszystko to, co przyda mu się w nauce, a potem w pracy. Chodzi o wiedzę na temat zasad wyszukiwania danych lub bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni. Ogromnym atutem podczas rekrutacji na różne stanowiska jest zawsze znajomość Worda lub Excela.

Szkoła jazdy – Warszawa

Wśród ważnych kwalifikacji, które powinno zdobyć się przed poszukiwaniem pierwszej pracy, jest prawo jazdy kategorii B. To ważny punkt w CV na wielu stanowiskach. Nawet gdy codzienne obowiązki nie obejmują prowadzenia pojazdu, to pracodawcy lubią wiedzieć, że w razie potrzeby dana osoba bezpiecznie poprowadzi samochód służbowy.

Godną polecenia szkołą nauki jazdy w Warszawie jest Gazelka, która zatrudnia wykwalifikowanych i niezwykle empatycznych instruktorów. Opracowali oni sprawdzone techniki nauki, które pozwalają na bezproblemowe zdanie państwowego egzaminu na prawo jazdy. Co ciekawe, katalog usług obejmuje lekcje standardowe, jak i doszkalające. W ich zakres wchodzą zajęcia teoretyczne i jazdy praktyczne. Każdy kursant otrzymuje dostęp do pełnej bazy testów online oraz musi zdać bezpłatny egzamin wewnętrzny.  

Kiedy można rozpocząć kurs? Już trzy miesiące przed 18 urodzinami (wymagana jest zgoda rodzica). Wystarczy uzyskać (w starostwie lub urzędzie dzielnicy) Profil na Kandydata na Kierowcę. Gazelka prowadzi swoją działalność w sześciu miejscach w Warszawie oraz oferuje możliwość zapłaty za kurs w 3 ratach.

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News