Jakie imprezy czekają na nas w październiku na Jasnej 1?

Ludzie w klubie Jasna 1

Październik rozpoczęty, a zatem czas zapoznać się z kompleksowym programem muzycznym Jasnej 1 na ten miesiąc! Uwaga: program obejmuje także pierwsze urodziny klubu!

Na początku miesiąca zaplanowane są 2-dniowe, huczne obchody urodzin klubu Jasna 1, który w dniach 5.10 i 6.10 zaprasza wszystkich klubowiczów na wspólne odśpiewanie 100 lat i taniec w akompaniamencie najbardziej uznanych artystów z muzycznego Olimpu.

Dzień pierwszy to wizytacja szefa wytwórni Recognition RecordsJacek Sienkiewicz z niezwykle specjalnym setem dedykowanym klubowi Jasna 1. Wsparcia udzielą mu rezydenci i przyjaciele klubu: Chino z krakowskiego klubu Szpitalna 1, duet Private Press, organizator białostockiego Up To Date Festival – Dtekk, MKO, Cyryl oraz dzuma.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Dzień drugi to kolejny specjalny projekt, bo po raz pierwszy do Polski przyjadą przedstawiciele stajni Life Of Marvin i Life and Death – duet Marvin & Guy prezentując najbardziej taneczne odmiany muzyki house oraz disco. Próżno szukać bardziej rozchwytywanego duetu na światowej scenie klubowej, czego najlepszym dowodem są ich występy od legendarnego Circoloco na Ibizie po Burning Man na amerykańskiej pustyni w Nevadzie.

Tej nocy dołączą do nich: jeden z najlepszych live perfomerów w kraju Eltron, Komitet Obrony Disco, czyli Pitti Schmitti i Kovvalsky, Ola Teks, a także właściciele najgorętszego klubu w Rumunii – Control Club – duet Gemini Brothers aka fictiv, prezentujący minimalistyczne podejście do muzyki klubowej.

Tydzień później kolejna z muzycznych kooperacji z FURIA, której owocem współpracy będzie dwójka zagranicznych gości, prezentujących różne odmiany i stylistykę muzyki techno, począwszy od wschodzącej gwiazdy sceny VSK, a także nowo powstałego projektu Symmetrical Behaviour LIVE – w którego skład wchodzi wcześniej wspomniany przedstawiciel Perc Trax, a także weteran włoskiej sceny muzycznej Conrad Van Orton (CVO). Panowie VSK & CVO właśnie wydali album w szanowanej wytwórni Soma Recordings, prowadzonej z sukcesami przez Slam i wyruszają w eksluzywną trasę, promującą ich najnowsze wydawnictwo.

Dzień później Jasna 1 zrobi ukłon w kierunku fanów lżejszych brzmień, ale również przy zachowaniu odpowiednich proporcji: jedna z najbardziej rozpoznawalnych wytwórni w Polsce i poza granicami kraju – The Very Polish Cut Outs zaprasza na specjalne wydarzenie o wdzięcznej nazwie A Very Polish Night Out, czyli jedyny warszawski showcase wytwórni prowadzonej przez Maciej Zambona. W programie pojawią się najgłośniejsze nazwiska w kraju nad Wisłą: Bisti & Karol Aleksander, Holiday 80, Pejzaż aka Bartosz Kruczyński, Schmoltz, Soul Service, a także The Very Polish Cut Outs Soundsystem. To nie lada gratka dla miłośników klasycznych polskich nagrań, przerobionych na klubową modłę.

Dla amatorów konceptualnego podejścia do wydarzeń muzycznych przygotowana zostanie kolejna odsłona wydarzenia Move Mózg, które organizowane było do tej pory w przestrzeni Mózgu Powszechnego, zaś dzisiaj organizatorzy wydarzenia Ola Teks & Cyryl znaleźli nowy dom pod adresem Jasna 1.

To już 3 lata działalności, tego cyklu imprez, który na stałe zagościł w świadomości warszawskich klubowiczów, fanów muzyki elektronicznej i szeroko pojętej sztuki. Na tą okazje przygotujemy nowe dekoracje, kosmiczne światła i porcję solidnej muzycznej selekcji, którą zaserwuje Ilya Margulis – izraelski DJ i właściciel telawiwskiego klubu Bootleg, goszczącego największe nazwiska elektronicznego świata. Oprócz gościa ze słonecznego Tel Awiwu wystąpi reprezentacja Move Mózg czyli Ola Teks i Cyryl.

Spodziewajcie się solidnej dawki house, acidu i techno w kosmicznej aranżacji. Dla zachowania równowagi w sobotę 20.10 do Warszawy przyjedzie tajemniczy DJ i producent SNTS za sprawą kooperacji z załogą Bóg Jest W Techno. Ten zamaskowany osobnik debiutował w 2015 roku płytą The Rustling Of The Leaves. W tym samym roku odwiedził również Białystok podczas Up To Date Festival. SNTS intensywnie eksperymentuje z brzmieniem syntezatorów modularnych, dodając do nich przetworzoną gitarę, automaty perkusyjne i inne efekty. Dużo tu surowego, plemiennego i mrocznego techno, które powinno zadowolić zarówno fanów Kanding Raya, Emptyset, jak i Lakker czy Acronym. Obok SNTS pojawi się kurator wydarzenia Sept w formule LIVE, BYLLY, Sienn, a także Move Move.

Ostatni piątek miesiąca to before przed Revive Festival z gościem specjalnym, którego tożsamość poznacie dopiero w klubie. Jednego możecie być pewni, że ukontentowani będą wszyscy Ci, którzy uwielbiają kwaśne odmiany muzyki techno. To wydarzenie jest tym bardziej godne uwagi, gdyż na Jasna 1 pojawi się debiutujący w Warszawie artysta, którego każdorazowa wizyta w Polsce spotykała się z ogromnym zainteresowaniem klubowej tkanki.

Październik na Jasna 1 zakończy się z hukiem w myśl zasady, że najlepsze zawsze na koniec. 27 października odbędzie się kolejna edycja jednej z najpopularniejszych serii wydarzeń w Warszawie – Radio Tel Aviv, gdzie pragniemy przybliżyć klubowe brzmienia Tel Awiwu. Miasta, które nigdy nie zasypia i które jest kuźnią niezwykle utalentowanych ludzi.

Tacy właśnie też będą goście tej nocy, którzy przyjęli specjalne zaproszenie na Jasna 1, aby stać się kolejnymi gospodarzami muzycznego cyklu o nazwie Radio Tel Aviv, który odkryje przed Wami tajemnice Białego Miasta. To będzie kooperacja z organizatorami największych wydarzeń LGBT na Bliskim Wschodzie – PAG TLV, a także współorganizatorami milionowego Love Parade w Tel Awiwie. Radio Tel Aviv x PAG TLV to mariaż nie tylko starannie wyselekcjonowanej muzyki klubowej od Alex Levin, Gili Eliash, Oron K, E-Bony czy K.O.D, ale również sztuki i ekstatycznego tańca za sprawą artystycznych występów najlepszych tancerzy i performerów w Izraelu, którzy pojawią się na Jasna 1 ze specjalnym live show. To wydarzenie doceniła berlińska publiczność klubu About Blank, która wypełniła po brzegi ten jeden z najbardziej uznanych klubów na świecie.

Nie wiemy jak Wy, ale my już nie możemy się doczekać października! Do zobaczenia na Jasnej 1! Śledźcie na bieżąco profil Jasnej 1 na Facebooku.

Plakat klubu Jasna 1

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News