Categories: miastoorientuj się

Jaki jest sekret szczęścia? Bądź narcyzem, miej wszystkich gdzieś

Nowe badania pokazały, że osoby ze skłonnościami narcystycznymi, mający zawyżone poczucie własnej wartości, lekceważący innych, rzadziej cierpią na depresję i stres w porównaniu z resztą społeczeństwa.

Naukowcy z Queen’s University Belfast przyjrzeli się grupie 700 dorosłych z zaburzeniami osobowości, by ustalić dlaczego na pierwszy rzut oka, tak dobrze prosperują w społeczeństwie.

Wśród toksycznych cech narcyzów można znaleźć między innymi złudzenia na swój własny temat, niewielką empatię, brak poczucia wstydu, czy winy. Jednak to, co miały wykazać wspomniane badania, to fakt, czy rzeczywiście narcyzm jest toksyczny społecznie, skoro liczba osób z tym zaburzeniem stale rośnie.

Badanie opublikowane na łamach czasopisma Personality and Individual Differences Journal ustaliło, że narcyzi posiadają większą odporność psychiczną, dzięki czemu rzadziej cierpią na negatywne skutki stresu, czy depresję.

Wyniki wszystkich przeprowadzony przez nas badań pokazują, że narcyzm koreluje z wytrzymałością psychiczną i składa się także z pozytywnych składników, jak pewność siebie, czy orientacja na cel, które chronią przed depresją i stresem – powiedział główny badacz dr Kostas Papageorgiou.

Wyniki te mają stanowić podstawę do promowania różnorodności i integracji osób cierpiących na narcyzm. Mimo że nie wszystkie jego wymiary są dobre, niektóre mogą prowadzić do pozytywnych rezultatów.

Komentarze
Rate this post
Klarysa Marczak

Recent Posts

D23 Expo – Disney ogłasza premiery na najbliższe lata

Od 9 do 11 września 2022 roku w Anaheim Convention Center trwało D23 Expo –…

17 godzin ago

Babylon – nowy film z Margot Robbie i Bradem Pittem

Paramount Pictures uchyliło rąbka tajemnicy i udostępniło pierwsze spojrzenie na Babylon, jeden z najbardziej oczekiwanych…

2 dni ago

Targi Rzeczy Ładnych we Wrocławiu już w październiku!

Targi Rzeczy Ładnych zawitają także do Wrocławia. II edycja TRŁ WROCŁAW! już 1-2 października w…

2 dni ago

Sky High Farm Workwear i Balenciaga w charytatywnej kolaboracji

Balenciaga, znana z niejednokrotnie kontrowersyjnych kolekcji, a także licznych kolaboracji wychodzących poza ramy mody, przedstawia…

3 dni ago

Google Maps pokazuje najbardziej ekologiczne trasy podróży

Użytkownicy map Google w większości Europy mogą wybrać w aplikacji opcję rekomendacji dotyczących najbardziej przyjaznej…

4 dni ago

Supreme x Nike ACG na jesień 2022

Po kolaboracjach z Nike, SB Blazer Mid i Pope.L, Supreme przygotowuje oczekiwane połączenie z Nike…

5 dni ago