Jak wyposażyć sklep odzieżowy?

Własny sklep odzieżowy to marzenie niejednej osoby. Najpierw jest pomysł, rozpisanie biznesplanu i dopełnienie wszelkich formalności. Potem przychodzi czas na produkcję lub sprowadzenie asortymentu. A na koniec wisienka na torcie, czyli aranżacja własnego salonu odzieżowego. Co powinno się w nim znaleźć?

Jak powinno wyglądać wnętrze salonu odzieżowego?

Wyposażenie sklepu to ważny element biznesu. Dobry towar to nie wszystko. Często to właśnie ekspozycja decyduje o tym, czy potencjalni klienci zainteresują się asortymentem. 

Wnętrze sklepu odzieżowego przede wszystkim musi idealnie pasować do sprzedawanych produktów. Sklep z modą streetwearową powinien być utrzymany w luźnej stylistyce. Aranżacja salonu z modą wizytową powinna być elegancka i stonowana. W sklepie dla dzieci mogą rządzić kolory i bajkowe wzory.


Klient musi czuć się komfortowo i swobodnie w naszym sklepie. Warto zatem zadbać o to, aby wystrój wyróżniał się klimatycznym, przytulnym charakterem. Elementy wyposażenia powinny pasować do wielkości lokalu. Zbyt dużo mebli sprawi, że przestrzeń będzie wyglądać na zagraconą i ciasną. Zbyt mała zaś nada mu surowości i nieprzyjemnego charakteru. W aranżacji wnętrza sklepowego liczy się balans.

A co z kolorystyką i dodatkami? Warto zachować umiar i zadbać o spójność poszczególnych elementów. Duże znaczenie w aranżacji wnętrza sklepowego ma oświetlenie. Dobrze dobrane stworzy wyjątkowo przytulny klimat w pomieszczeniu. W sklepie przede wszystkim powinna znaleźć się lampa sufitowa (lub kilka w zależności od wielkości lokalu), która doskonale oświetli całą przestrzeń. Wnętrze można dodatkowo wyposażyć w oświetlenie punktowe lub lampy stojące/ścienne, które doświetlą kluczowe miejsca – np. konkretne ekspozycje. 

Jakie meble wybrać?

Meble to najważniejszy element sklepu odzieżowego. Odpowiednio dobrane meble pozwalają zachować najwyższy porządek, a także umożliwiają atrakcyjną ekspozycję sprzedawanych towarów. 

W sklepie odzieżowym przede wszystkim powinny znaleźć się regały, półki, wieszaki oraz kosze na mniejsze produkty. Ciekawym rozwiązaniem są gondole sklepowe wyposażone w aluminiowe wsuwki, na których można zamocować półki. Meble można w dowolny sposób modyfikować, dostosowując je do własnej wizji ekspozycji towaru. Inną znakomitą propozycją do sklepów odzieżowych są systemy rurowo-kulowe składające się z praktycznych stojaków i regałów. Na stronie Best-line.com.pl dostępne są systemy o różnych wielkościach wykonane z solidnych materiałów – takich jak wytrzymałe rury chromowane. 

W sklepie odzieżowym nie może zabraknąć również:

  • lady,
  • manekinów i wieszaków,
  • elementów wyposażenia do przymierzalni,
  • mebli magazynowych (które znajdą się na zapleczu).

Meble sklepowe powinny wyróżniać się najwyższą jakością. Każdego dnia będą poddawane intensywnej eksploatacji, dlatego ważne jest, aby były odporne na uszkodzenia i inne niekorzystne czynniki. Wyposażenie warto kupić w renomowanym sklepie. Da to gwarancję, że wybrane modele zachowają swój doskonały stan przez długi czas.

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News