Jak wyglądały pokoje z arcydzieł malarskich w prawdziwym świecie?

Pokój Van Gogha na obrazie i w rzeczywistości

Czy zastanawialiście się kiedyś, jak wyglądałaby sypialnia Vincenta Van Gogha lub jadalnia Kandinsky’ego, gdyby przenieść je z płótna do świata rzeczywistego?

Takiego wyzwania podjęło się studio neonam, tworząc serię gifów, które pokazują nam znane dobrze z obrazów pokoje przekształcające się w rzeczywiste wnętrza. Obrazy te są nie tylko rozpoznawalne na całym świecie posiadając ogromną wartość artystyczną, ale są także ważnym źródłem historycznym. To one dają nam spojrzenie na konkretną epokę, dają nam wgląd w umysł malarza.

Obrazy historycznych wnętrz są fascynującymi hybrydami — między wyobraźnią artysty a artefaktem z przeszłości. To sprawiło, że zaczęliśmy się zastanawiać, co by było, gdyby wnętrza te istniały naprawdę — gdyby malarze zamiast obrazu, zrobili zdjęcie pokoju? – mówi ekipa brytyjskiego studia odpowiedzialna za ten projekt.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Czytaj również: 7 artystów, którzy przemienili złamane serca w sztukę

ezgif.com gif maker Jak wyglądały pokoje z arcydzieł malarskich w prawdziwym świecie? ezgif.com gif maker5 Jak wyglądały pokoje z arcydzieł malarskich w prawdziwym świecie? ezgif.com gif maker1 Jak wyglądały pokoje z arcydzieł malarskich w prawdziwym świecie? ezgif.com gif maker2 Jak wyglądały pokoje z arcydzieł malarskich w prawdziwym świecie? ezgif.com gif maker3 Jak wyglądały pokoje z arcydzieł malarskich w prawdziwym świecie? ezgif.com gif maker4 Jak wyglądały pokoje z arcydzieł malarskich w prawdziwym świecie?

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News