Jak wyglądałoby życie, gdybyśmy przez 4 lata nie wyrzucali śmieci?

zdjęcie przedstawia dziewczynę siedzącą na toalecie, a obok niej jest sterta rolek po papierze

Czy zastanawialiście się kiedyś, jak wiele opakowań po produktach codziennego użytku, zużywa człowiek przez 4 lata? Pewien artysta postanowił zwrócić uwagę na problem nadmiernego konsumpcjonizmu poprzez serię dających do myślenia fotografii.

Projekt nazywa się #365 Unpacked i jego twórcą jest fotograf Antoine Repesse. W 2011 przestał wyrzucać opakowania po produktach, które kwalifikowały się do recyklingu. Zebrawszy ponad 1600 butelek po mleku, 4800 rolek od papieru toaletowego oraz 800 kg magazynów i gazet, postanowił wykorzystać je swojego projektu.

Wszystkie produkty posegregował kategoriami i dzięki temu powstał projekt #365 Unpacked. Celem projektu było zwrócenie uwagi na ważny problem, jakim jest konsumpcjonizm, a jak wiemy, czasem obraz może bardziej skłonić człowieka do refleksji, niż słowa.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

zdjęcie przedstawia dziewczynę pijącą wodę, a obok niej jest duża sterta pustych butelek po wodzie zdjęcie przedstawia mężczyznę czytającego gazetę, a obok niego jest duża sterta innych gazet zdjęcie przedstawia kobietę siedzącą w kuchni a wokół niej jest pełno pustych opakowań po mleku zajmujących całą kuchnię zdjęcie przedstawia mężczyznę siedzącego w samochodzie w garażu, a wokół samochodu jest pełno pustych opakowań po papierosach zdjęcie przedstawia małżeństwo siedzące przy stole, a wokół nich jest cały pokój zagracony pustymi opakowaniami po produktach codziennego użytku zdjęcie przedstawia dziewczynę siedzącą na wannie, a wokół niej jest cała łazienka zagracona pustymi opakowaniami po proszkach do prania, płynach do płukania itp Zdjęcie przedstawia parę grającą na konsoli w otoczeniu sterty pustych butelek

Tekst: Julia Gugniewicz

3.8/5 - (5 votes)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News