Jak wyglądałaby nasza kultura bez glutenu?

„Gluten Free Museum” sprawę traktuje bardzo poważnie. Sukcesywnie stara się usunąć wszelkie bułeczki, makarony i pulchne ciasta z naszej kultury. Czy „Pulp Fiction” może obejść się bez Big Kahuna Burger, a „Zakochany kundel” będzie taki sam bez romantycznej randki przy spaghetti?

Rosnącą popularność diety bezglutenowej zainspirowała francuskiego artystę, który stworzył stronę „Gluten Free Muzeum”. Początkowo sylwetka autora popularnego Tumblra była nieznana. Jak się okazało, za całą inicjatywą stoi Arthur Coulet, 26-latek zajmujący się na co dzień fotomanipulacją. Młody grafik przyznał, że nie miał na celu pouczania ludzi co do diety bezglutenowej, a blog traktuje jako żart.

tumblr_njcsvokaDT1unnd3po1_1280

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


„Gluten Free Museum” nawiązuje do całej naszej kultury, która jest oparta na glutenie. Grafik przerabia zarówno klasyczne malarskie dzieła, jak i kultowe sceny z filmów, a nawet reklamy. Strona jest utrzymana w minimalistycznym tonie i ukazuje zdjęcia przed i po. Warto zobaczyć i przesłać dalej do znajomego, który bezpodstawnie zaciekle buntuje się glutenowi – być może nabierze nieco dystansu.

tumblr_njcsxbvBDb1unnd3po1_1280 tumblr_njcszjoS521unnd3po1_500h tumblr_nliwhfMrBt1unnd3po1_1280 tumblr_nm4ir4w0tl1unnd3po1_1280 tumblr_nm4is58i8h1unnd3po1_1280 tumblr_nmx8zqoMqb1unnd3po1_500h1 2 3 4 5

Więcej na glutenimage.tumblr.com.

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News