Jak wybrać najlepszą baterię wannową?

Zakup odpowiednich elementów wyposażenia do łazienki to niełatwe zadanie. Największym wyzwaniem jest wybór pomiędzy wanną a kabiną prysznicową. Jeśli mamy taką możliwość, swoją łazienkę warto wyposażyć w wannę, która zapewni nam najwyższy komfort codziennych czynności higienicznych. Jednak sam wybór wanny to nie wszystko. Kolejnym krokiem jest dobór baterii wannowej. Na jaki model postawić?

Jakie baterie znajdziemy na rynku?

Wybór baterii wannowej to ważny etap aranżacji łazienki. Zakupiony model powinien idealnie komponować się z wanną, sprawiając, że całość będzie prezentować się estetycznie i gustownie. Nie bez znaczenia jest również funkcjonalność armatury, jej wytrzymałość i jakość. 

Producenci oferują nam różne modele baterii wannowych. Ze względu na sposób montażu możemy podzielić ja na baterie:

  • ścienne,
  • stojące,
  • wolnostojące.

Baterie ścienne, jak wskazuje nazwa, montuje się w ścianie. Jest to popularne rozwiązanie stosowane przede wszystkim w budownictwie mieszkaniowym. Przy wyborze baterii ściennej duże znaczenie ma długość wylewki, która powinna być w pełni dopasowana do bryły wanny. Baterie ścienne dzielimy na natynkowe (mocowane bezpośrednio do instalacji; cała konstrukcja jest widoczna) i podtynkowe (konstrukcja ukryta jest pod tynkiem, co daje bardzo estetyczny efekt).

Drugi rodzaj to baterie stojące, inaczej zwane sztorcowymi lub nawannowymi. Zwykle montowane są w specjalnych otworach na obrzeżach wanny i podłączone do instalacji wodnej za pomocą odpowiednich wężyków. 

Bardzo ciekawym rozwiązaniem są baterie wolnostojące, które montuje się obok wanny, a nie na niej. Bateria wolnostojąca prezentuje się bardzo estetycznie i nowocześnie. Jej minusem jest jednak dość wysoka cena.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Bateria wannowa powinna być trwała, estetyczna i dobra jakościowo. Warto postawić na model wykonany z solidnych materiałów odpornych na uszkodzenia i korozję. Do produkcji korpusów i wylewek najczęściej wykorzystuje się mosiądz, a dokładniej stopy mosiądzu i cynku, które dodatkowo mogą zawierać dodatek glinu, cyny, żelaza, chromu, manganu czy ołowiu. Mosiężne baterie wyróżniają się fantastyczną wytrzymałością. Głowice zwykle wykonuje się z ceramiki. Takie modele uznawane są za najtrwalsze.

Aby mieć pewność, że wybrana bateria wannowa zachowa swój doskonały stan przez długie lata, warto postawić na model wyprodukowany przez renomowaną markę. Sklep Super Łazienki oferuje armaturę o wielu formach, kolorach i funkcjach pochodzącą od znanych i cenionych producentów. Jego propozycją są m.in. wysokojakościowe baterie łazienkowe Grohe. Na stronie superlazienki.pl dostępny jest stojący model Cube z ceramiczną głowicą, metalowym wężem prysznicowym i chromowaną powłoką. Bateria o minimalistycznym designie doskonale sprawdzi się w nowoczesnej łazience. 

Wybór baterii wannowej to niełatwe zadanie. Warto podejść do niego z pełnym zaangażowaniem i dać sobie czas na znalezienie idealnego modelu. Pośpiech jest złym doradcą! Lepiej dokładnie przemyśleć zakup niż potem żałować pieniędzy wydanych na baterię, która po kilku latach będzie wyglądać na bardzo zniszczoną.

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News