Categories: miastoorientuj się

Jak wstać z łóżka i przestać marudzić: kilka słów o marzeniach

Poniedziałek, wtorek, środa, czwartek…zaraz, to już piątek? Nadszedł już czas, aby wziąć życie w swoje ręce. Od Ciebie zależy, czy ten świat, miejsce, w którym żyjesz, będzie wyglądało jak Truman Show, czy tak jak Ty chcesz.

Założę się, że nie raz obiecywałeś sobie niedzielnego wieczoru zmiany od jutra. Tymczasem jak wyglądał naprawdę Twój dotychczasowy typowy dzień? Pizza na śniadanie, Netflix i piwo po pracy — zgadłam? Co zrobić, aby być krok bliżej osiągnięcia swoich celów? Stań przed lustrem, spójrz na siebie i zastanów się, czy na pewno chcesz, aby tak wyglądało Twoje życie. Pomyśl, co chciałbyś w nim zobaczyć. Jeśli pragniesz czegoś więcej, wyjdź poza swoją strefę komfortu.

Czytaj również: Im udało się spełnić marzenie z dzieciństwa, a Tobie?

Sukces jest jak góra lodowa. Nieważne, jaką drogę sobie wybierzesz, przechodzisz przez ciężką pracę, rozczarowania i poświęcenie, to czego nikt nie widzi. Kiedy staniesz na szczycie, to wszyscy zobaczą.

Pamiętaj, że nie jest to zadanie do wykonania w jeden dzień. Wyrób w sobie pozytywne nawyki. Czasem mniej znaczy o wiele więcej. Liczy się jakość. Poczucie nieuchronnie zbliżającego się efektu Twojej pracy daje o wiele większą rozkosz, im dłużej się dwoisz i troisz. Musisz ustalić priorytety, wiedzieć co jest ważne a co nie i skupić się na tych pierwszoplanowych rzeczach.

Początki bywają trudne. Mam nadzieję, że przekroczyłeś już linię startową. Przestań się rozpraszać i zacznij od najistotniejszych rzeczy, dopóki masz w sobie zapał do działania i paliwo napędowe. Zostaw spotkania i mniej ważne zadania na popołudnie, najpierw wypełnij obowiązki. W taki sposób nawet nie zauważysz, kiedy a stworzysz samoistnie logiczny harmonogram swojego dnia.

Jeśli uda Ci się zrobić coś, co sobie zaplanowałeś, możesz pozwolić sobie na mini-nagrodę — nieważne czy to będzie czas na sprawdzenie powiadomień na telefonie i przeglądanie social mediów, przerwa na kawę i ciastko czy wybranie się na zakupy. W odpowiednim momencie trzeba też zwolnić, odpocząć i nabrać świeżości, aby zachować siłę i trzeźwość umysłu. Powinieneś czerpać radość z każdej chwili.

Odwaga i wiara w siebie to klucz do sukcesu — wierzcie. Jednak nic samo do Ciebie nie przyjdzie. Musisz dać też coś z siebie. Możesz osiągnąć swoje cele i spełniać się w każdym aspekcie życia pod warunkiem, że masz twardy tyłek i będziesz wytrwale pracować na marzenia. Przestań bać się wymyślonego potwora pod łóżkiem o imieniu Porażka. Jeśli robisz coś całym sercem to prędzej czy później Ci się uda, to już tylko kwestia czasu.

Tekst: Magdalena Stasiuk

Komentarze
Rate this post
Klarysa Marczak

Recent Posts

Festiwal Wschód Kultury – Inne Brzmienia już w lipcu w Lublinie

„Inne brzmienia” to kultowy festiwal muzyki, którą trudno skategoryzować. Wszystko to, co nowatorskie i niepowtarzalne,…

2 godziny ago

Egonlab – stylowe pokolenie dziadków i babć

Prawdziwa i zupełnie niespodziewana IT couple w wykonaniu osiemdziesięciolatków. Brzmi niewiarygodnie, prawda? Otóż od 2018,…

6 godzin ago

Wiosną świat wygląda lepiej – w obiektywie smartfona

Wiosną, kiedy wszystko budzi się do życia – ludzie wyglądają jakoś lepiej, a przyroda wręcz…

9 godzin ago

Chodź ze mną do przymierzalni – czyli kim jest brafitterka?

Brafitterka to osoba, która profesjonalnie zajmuje się doborem odpowiedniego do potrzeb biustonosza. To wykwalifikowana w…

2 dni ago

Nietypowy prezent na Dzień Ojca – jaki wybrać?

Jednym z najważniejszych dni w roku jest Dzień Ojca. Specjalnie na tę okazję przygotowywane są…

2 dni ago

Dlaczego kreatory www ciągle zyskują na popularności? Jak wybrać najlepsze narzędzie?

Jeśli chcesz stworzyć własną stronę internetową, masz do wyboru dwie drogi: albo zwrócisz się do…

6 dni ago