Jak wrócić do formy po długiej przerwie? Najlepiej z treningiem EMS

Przerwa w aktywności sportowej może niekorzystnie odbić się na kondycji oraz wytrzymałości. Niestety czasem jest konieczna, choćby ze względu na aktualny stan zdrowia. Po okresie rekonwalescencji następuje jednak moment, w którym zaczynamy wracać do aktywności. Jak tego dokonać, by jednocześnie nie przeciążyć organizmu? Naszym zdaniem doskonałym pomysłem może być trening EMS.

Czym jest trening EMS?

Trening EMS polega na połączeniu umiarkowanej aktywności fizycznej z elektrostymulacją mięśni. Odbywa się ona poprzez wysyłanie odpowiednio dobranych impulsów elektrycznych do mięśni poprzez specjalne elektrody. Ich zadaniem jest jednoczesne pobudzanie dużych grup mięśniowych, co znacząco zwiększa efektywność treningu. Co ważne, aktywność fizyczna, która temu towarzyszy, utrzymywana jest na umiarkowanym lub stosunkowo niskim poziomie, co nie obciąża organizmu.

Dopasowanie treningu do możliwości ćwiczącego

Jeśli jesteś osobą powracającą do aktywności sportowej po chorobie czy kontuzji, na pewno nie chciałbyś nadmiernie obciążać swojego organizmu, tylko łagodnie poprawić jego wydolność. Właśnie dlatego powinieneś sięgnąć po trening EMS.

Jak już wspomnieliśmy, nie wymaga on obciążających ćwiczeń, dlatego nie będziesz musiał obawiać się o kontuzje i uszkodzenia powracających do sprawności tkanek. Wręcz przeciwnie, zostaną one powoli i bezpiecznie rozbudowane i wzmocnione.

Co więcej, intensywność treningu i impulsów można bardzo łatwo dostosować do twoich indywidualnych potrzeb. Wszystko dlatego, że każda sesja odbywa się w towarzystwie trenera personalnego, a urządzenie sterujące impulsami pozwala na łatwe i szybkie ich optymalizowanie. W efekcie zawsze będziesz mógł uzyskać z ćwiczeń dokładnie to, co jest ci najbardziej potrzebne.

Jakie są inne korzyści z trening EMS?

Przede wszystkim jest on sporą oszczędnością czasu, ponieważ nie wymaga codziennego uczęszczania na siłownię ani przebywania na niej przez dłuższy czas. Jest to doskonały sposób na to, aby szybko odbudować siłę i wytrzymałość, a jednocześnie nie zmieniać całkowicie planu swojego dnia czy tygodnia. Dlatego sprawdzi się również w przypadku bardzo zapracowanych osób.

Inną korzyścią płynącą z tego treningu może być wyeliminowanie bólu kręgosłupa. Jeśli jest to dokuczliwy problem, który ci towarzyszy, na pewno odczujesz ulgę po treningu EMS i przekonasz się na nowo, jak przyjemne może być życie bez bólu.

Nie bez znaczenia może być także poprawa wyglądu. Jeśli z powodu kontuzji przybyło ci kilka nadmiarowych kilogramów, trening wspomoże ich usuwanie i sprawi, że bez problemu odzyskasz dawną sylwetkę.

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News