Jak urlop to na własną rękę!

Konieczność dostosowania się do narzuconego harmonogramu, zmiana hotelu, o której dowiadujemy się w ostatniej chwili, długie godziny w autokarze lub na lotnisku, wieczne czekanie na spóźnialskich, zwiedzanie w pośpiechu i (o zgrozo!) na dokładkę jeszcze bankructwo pośrednika. Tak może wyglądać, i niestety często wygląda, urlop zorganizowany przez biuro podróży. Dlatego też nikogo nie dziwi, że coraz więcej osób, w szczególności tych młodych i ceniących sobie niezależność, decyduje się na organizację wakacyjnych wyjazdów na własną rękę. Sporo można w ten sposób oszczędzić, a samo planowanie jest nie lada frajdą.  Ale jak się do tego zabrać?

Super tani lot lub przejazd

Pierwszym etapem w organizacji urlopu marzeń jest zakup biletu lotniczego. W tym celu polecamy regularne sprawdzanie stron internetowych najpopularniejszych tanich przewoźników (wielu z nich dociera z Polski do popularnych destynacji turystycznych nawet codziennie), rozkładów lotów czarterowych na serwisach biur podróży (które często za bezcen pozbywają się ostatnich wolnych miejsc w samolotach) oraz portali zbierających w jednym miejscu tego typu promocje. Kiedy upolujemy już jakąś perełkę, możemy zacząć myśleć o noclegach na miejscu.

Strona Główna HomeToGo.pl

Hotel? Nie! Apartament wakacyjny

Jeśli nie chcesz, aby na urlopie budził Cię wrzask cudzych dzieci od 6 rano bawiących się przy basenie i nienawidzisz porannych kolejek do kawy w hotelowej restauracji, idealnym rozwiązaniem może być wynajęcie apartamentu wakacyjnego. Nieskończenie dużą bazą takich obiektów jest HomeToGo, metawyszukiwarka, w której znajdziesz dom wakacyjny nawet na końcu świata. Koszty, dzięki podzieleniu ich na kilku uczestników wyprawy będą dużo mniejsze, niż w wypadku hotelu. Jeśli zdecydujesz się na urlop poza sezonem możesz zaoszczędzić do nawet ok. 40%. Zgodnie z najnowszym raportem HomeToGo ceny tygodniowego pobytu 4-osobowej grupy w okolicach Wenecji spadają z ok. 3200 zł do 1800 zł, na Sardynii z 3300 zł do ok. 2000 zł, na Costa Brava natomiast z ok. 3300 zł do 2150 zł. A to się akurat świetnie składa, bo do każdego z tych miejsc bezpośrednio dolecimy low-costem!

Transport na miejscu

Pełną niezależność pozwoli nam zachować wynajęcie samochodu. Wypożyczalnia znajduje się na praktycznie każdym światowym lotnisku pasażerskim, a wcześniejsza rezerwacja to znów spora oszczędność. W regionach typowo turystycznych bardzo często zdarza się, iż wynajem samochodu i zakup paliwa, po podzieleniu na kilku uczestników kosztuje mniej niż transport komunikacją publiczną. Gwarantujemy, że już po kilku dniach przywiążecie się do Waszego wynajętego Yarisa lub Corsy i będziecie mogli swobodnie poruszać się po okolicy.

Atrakcje

Wiemy doskonale, że ile osób, tyle ulubionych form wypoczynku. I to właśnie pięknie jest w samodzielnie zorganizowanych wyjazdach. Sami decydujecie, który dzień jest najlepszy na zwiedzanie okolicy, a który na leniuchowanie na plaży. Nie narzuca Wam tego plan biura podróży oraz jej przypadkowi towarzysze!

Interfejs HomeToGo

 ***

HomeToGo.pl to globalny lider w swojej branży. Serwis zawiera ponad 2,9 miliona dostępnych do porównania ofert domów, kwater, willi i apartamentów w 200 krajach. Globalny zakres wyszukiwania oraz wysoka funkcjonalność strony, to nowa jakość prezentowana na rynku wynajmu wakacyjnych nieruchomości. Wyszukiwarka HomeToGo to ponad 150 portali internetowych (w tym: BOOKING.COM, INTERHOME, WIMDU, czy NOVASOL), zebranych pod jednym adresem www.hometogo.pl. Dzięki temu użytkownicy mogą przeglądać, porównywać wybrane przez siebie obiekty zarówno w kraju, jak i zagranicą, a następnie rezerwować je poprzez strony zaufanych partnerów.

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News