#beauty

Jak powinno wyglądać skuteczne oczyszczanie twarzy?

Jak powinno wyglądać skuteczne oczyszczanie twarzy?

Oczyszczanie twarzy jest jednym z podstawowych elementów pielęgnacji. Zapobiega ono rozwojowi stanów zapalnych poprzez wyeliminowanie z powierzchni skóry wszelkich zanieczyszczeń typu makijaż, sebum czy pot. Oczyszczając twarz, chronimy też skórę przed szkodliwym działaniem czynników środowiskowych. Na rynku jest szeroki wybór produktów przeznaczonych do oczyszczania twarzy. Są one dostępne zarówno w drogeriach, jak i w aptekach, w których możemy kupić kosmetyki o działaniu terapeutycznym. Preparaty nazywane są dermokosmetykami, a ich producenci stale wprowadzają nowe preparaty zapewniające kompleksową pielęgnację skóry. Jedną z takich marek jest Cetaphil. Kosmetyki oczyszczające z tej firmy można zobaczyć na stronie https://www.cetaphil.pl/produkty/oczyszczanie. Nie jest to jednak jedyny twórca tego rodzaju preparatów.

Skuteczne oczyszczanie skóry powinno być kilkuetapowe. Samo użycie kosmetyków myjących bywa niewystarczające, by pozbyć się zanieczyszczeń, dlatego warto sięgnąć po inne rozwiązania. Poza tym twarz powinno się oczyszczać dwa razy dziennie – podczas porannej i wieczornej toalety, ponieważ w nocy również dochodzi do wydzielania potu i łoju.

Oczyszczanie twarzy krok po kroku

Oczyszczanie twarzy warto zacząć od usunięcia ze skóry kosmetyków kolorowych i filtrów, czyli od demakijażu. Kluczową czynnością jest natomiast dokładne umycie twarzy. Kosmetyk, który do tego posłuży, musi być dostosowany do potrzeb cery. W jego składzie nie powinny się znajdować związki drażniące ani uszkadzające barierę lipidową naskórka. Wręcz przeciwnie, musi on skutecznie oczyszczać i jednocześnie pielęgnować skórę. Dobry rozwiązaniem w tym przypadku będzie emulsja micelarna do mycia twarzy lub delikatna pianka. Nie muszą być one produktami drogeryjnymi. Kosmetyki apteczne także zapewnią nam skuteczne oczyszczanie i kompleksową pielęgnację.

Kolejnym etapem oczyszczania twarzy jest nałożenie peelingu lub maski. Dobór konkretnego preparatu należy do konsumenta, ale powinien on dostosować preparat do rodzaju cery. Osoby ze skórą wrażliwą czy trądzikową nie mogą stosować silnych kosmetyków złuszczających. Dobrze sprawdzają się w ich przypadku peelingi enzymatyczne bądź delikatne maski oczyszczające. One również usuną zanieczyszczenia i martwy naskórek z powierzchni skóry. Po nałożeniu maski bądź peelingu aplikuje się serum lub wybrany krem.

Zobacz też: Pamiętacie kredki Crayola? Marka stworzyła serię produktów do makijażu!

 

Komentarze
Rate this post
kris

Recent Posts

„Blonde Beautiful and Dead” – film i książka o morderstwie, które zainspirowało twórców „Miasteczka Twin Peaks”

„Miasteczko Twin Peaks” od początku lat 90. nieustannie zyskuje nowych wielbicieli, których zachwyca i inspiruje…

2 dni ago

Jakie buty męskie do eleganckich spodni?

Eleganckie spodnie zobowiązują także jeśli chodzi o dobór obuwia. Niekoniecznie musi być ono bardzo formalne…

4 dni ago

Co Jest Grane Festival powraca w czerwcu 2022

Oczekiwany od dwóch lat Co Jest Grane Festival 2022 wraca po pandemicznej przerwie! „Co Jest…

4 dni ago

Porównywarka kosztów życia w miastach i krajach całego świata – livingcost.org

Jesteście ciekawi czy życie w Berlinie opłacałoby się bardziej niż w Warszawie? A może zastanawiacie…

4 dni ago

Nostalgiczna kolaboracja Palace Skateboards x Calvin Klein

W świecie, w którym amerykański minimalizm zderza się z nowoczesną kulturą skate, współpraca Calvina Kleina…

1 tydzień ago

Tabletka Escapelle: na to zwróć uwagę!

Escapelle to tabletki z grupy antykoncepcji ratunkowej, które redukują do minimum ryzyko zajścia w ciążę…

1 tydzień ago