Jak pomóc bezdomnym czworonogom przetrwać zimę? WIN:WIN 2.0

Portret buldoga francuskiego

Jeśli na myśl o bezdomnych czworonogach Wasze serce rozpada się na kawałki i chcielibyście pomóc, tylko nie wiecie jak, mamy dla Was idealną okazję, którą w skrócie można nazwać sztuką pomagania czworonogom.

22 listopada odbędzie się wystawa charytatywna Michała Torzeckiego WIN:WIN 2.0. Na wernisażu będzie można kupić portrety bezdomnych psów z Fundacji Azylu pod Psim Aniołem oraz podarować czworonożnym modelom nowy dom. Cały dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na działania Fundacji, aby wesprzeć jej podopiecznych przed nadchodzącą zimą.

Szlachetna idea zrodziła się dwa lata temu, kiedy artysta młodego pokolenia Michał Torzecki pojawił się w Fundacji Azylu pod Psim Aniołem. Organizacja ta od lat opiekuje się porzuconymi pupilami, prowadzi adopcję psów i kotów oraz interweniuje w sprawie pokrzywdzonych zwierząt.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Widząc krzywdę zwierząt i ciężką pracę Fundacji, by poprawić ich los, Michał Torzecki postanowił pomóc potrzebującym futrzakom przez swoją sztukę. Namalował czarno-białe portrety kilku psów i zorganizował we wrześniu 2016 pierwszą edycję wystawy charytatywnej WIN:WIN. Dzięki niej trzy psiaki znalazły nowe domy, a Fundacja została wsparta kwotą 17 tysięcy złotych.

Portret jamnika

– W tym roku połączyliśmy siły z firmą technologiczną Daftcode i wspólnie zamierzamy zebrać dla Fundacji jeszcze więcej. Dookoła nas jest wiele potrzebujących zwierzaków, ale też wiele osób o otwartych sercach, które są gotowe im pomóc. Wierzę, że nasza inicjatywa kolejny raz zjednoczy zaangażowanych społecznie miłośników psów i razem zapewnimy podopiecznym fundacji komfortowe warunki na zimowe miesiące – zapowiada Michał Torzecki.

Mechanizm działania akcji WIN:WIN jest prosty. Na wernisażu Michała Torzeckiego będą obecni wybrani podopieczni fundacji oraz zostaną zaprezentowane ich portrety. Obrazy będzie można kupić, a cały dochód ze sprzedaży wspomoże fundację. Ten, kto na miejscu zdecyduje się na adopcję psa i przejdzie pomyślnie procedurę formalną, w dowodzie wdzięczności otrzyma od artysty podobiznę pupila. Dlatego właśnie tytuł wystawy brzmi WIN:WIN. W obu sytuacjach potrzebujące zwierzęta wygrywają.

Obrazom Michała Torzeckiego warto poświęcić uwagę nie tylko ze względu na to, że łączą sztukę z dobroczynnością. Wyjątkowy jest także sam styl malarstwa artysty, jednocześnie realistyczny i głęboko psychologiczny, wyrażający charakter i emocje modeli. Artysta swoje prace wystawiał w Warszawie, Krakowie, Londynie i Nowym Jorku, a zwierzęta od zawsze były głównym tematem jego twórczości. Zanim stworzył akcję WIN:WIN, zorganizował m.in. wystawę Zagrożone gatunki zwierząt we współpracy z Fundacją WWF Polska.

Wernisaż odbędzie się 22 listopada, w czwartek, o godzinie 19.00 w przestrzeni Space w klubokawiarni Miłość Kredytowa 9. Wstęp wolny. Link do wydarzenia na Facebooku: TUTAJ.

Organizatorzy wyjątkowo proszą o nieprzyprowadzanie swoich psów i kotów na wydarzenie! Na miejscu będą psy do adopcji, zamieszanie otwarcia już będzie dla nich delikatnym stresem, inne zwierzęta mogą ten stres jedynie pogłębić.

Plakat wystawy charytatywnej win:win 2.0

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News