Jak nie przytyć podczas świąt? Wystarczy pić kawę

Kawoholicy, mamy dla was naprawdę dobrą wiadomość. Dobrze wiemy, że święta, to trudny czas, szczególnie jeśli chodzi o dbanie o linię.

Według naukowców z Univeristy of Illinois twierdzą, że spożywanie kofeiny może ograniczyć przyrost masy ciała i produkcji cholesterolu, nawet podczas spożywania posiłków bogatych w tłuszcze i cukier.

Badanie zostało przeprowadzone na grupie szczurów, które były karmione przez 4 tygodnie dietą składającą się z 45% węglowodanów i tylko 15% białka. Zwierzęta otrzymywały również herbatę bogatą w fitochemikalia, flawonoidy i aminokwasy. Ilość kofeiny na porcję wynosiła od 65 do 130 miligramów. Szczury zaopatrywane były także w inne źródła kofeiny.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Pod koniec eksperymentu naukowcy odkryli, że szczury, które spożywały kofeinę miały znacznie mniejszą ilość tkanki tłuszczowej. Na podstawie tego, naukowcy ustalili, że kofeina zmniejsza wchłanianie tłuszczu o 22% i zmniejsza przyrost masy ciała o 16%.

Jeśli zaś chodzi o ludzi, picie czterech filiżanek kawy dziennie może pomóc w zapobieganiu przybierania na wadze.

Wyniki naszych badań można przełożyć na ludzi, by odkryli rolę herbaty z kofeiną i samej kofeiny jako środka mogącego potencjalnie zapobiec nadwadze i otyłości, a także późniejszym zaburzeniom metabolicznym. Spożywanie kofeiny z herbatą lub pochodzącą z innych źródeł może łagodzić negatywny wpływ wysokotłuszczowej diety o wysokiej zwartości sacharozy na skład naszego ciała.

4/5 - (2 votes)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News