Jak mieszka kolekcjoner sztuki?

Kolekcjonerzy z reguły kojarzą się ze zbieraczami, czyli typami osób u których pojęcie minimalizmu jest czystą abstrakcją. A tu psikus. Pokazujemy Wam piękne, estetyczne mieszkanie zaprojektowane przez architektkę z  São Paulo.

Consuelo Jorge zadebiutowała jako architekt w 1987 roku.  Dzisiaj kieruje własną firmą architektoniczną i odpowiedzialna jest za projekty najbardziej ekskluzywnych hoteli i rezydencji na świecie. Wszystkie jej prace skupiają się wokół sprytnego i kreatywnego wykorzystania przestrzeni. Jorge została wielokrotnie nagrodzona za swoją wyjątkową pracę.

Dzisiaj przyjrzymy się bliżej apartamentowi kolekcjonera sztuki, zaprojektowanemu przez samą Consuelo Jorge. Oprócz tego, że mieszkanie można potraktować jako małą galerię sztuki, to służy także jako funkcjonalny dom. Zaciera się w nim granica między sztuką, a funkcjonalnością.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Do mieszkania wchodzimy przez solidne, drewniane drzwi, które kierują nas do przestrzennego salonu, gdzie surowe, białe ściany ozdobiono obrazami i rzeźbami. Obrotowe regały zastępują drzwi, co  stwarza wyjątkowy open space. Starannie dobrane meble i akcesoria zapewniają wygodne użytkowanie, a oprócz tego są częścią prywatnej kolekcji właściciela.

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News