Jak manifestować myśli i życzenia?

Jak manifestować myśli i życzenia?
źródło zdjęcia: ThePaganGrimoire.com

Podobno słowa to ostatnia forma magii, jaka pozostała nam w obecnych czasach. To właśnie one, w mowie i piśmie, służą do tworzenia zaklęć, listy marzeń do zrealizowania, powieści, wierszy, tekstów piosenek, scenariuszy filmowych. Słowa mogą zmotywować, pocieszyć i zainspirować. Dzięki nim możemy zrobić dużo dobrego (złego również, jednak w tym artykule słowa mają moc pozytywną) dla innych, ale i dla siebie. Manifestowanie to nowa forma magii, którą możemy praktykować za pomocą słów. Dowiedz się, jak działa magia słów oraz jak manifestować myśli i życzenia!

Na czym polega manifestowanie?

Manifestacja polega na przekształcaniu marzeń, życzeń oraz pragnień w rzeczywistość.  Manifestacja to przekonanie, że nasze myśli są energią (porównywaną do siły woli lub magnesu), której wysłanie w eter umożliwia urzeczywistnić swoje wizje. Jest zdolnością do użycia siły umysłu do zmiany i kreacji rzeczywistości, w której tkwimy. Manifestacja to również praktyka przynosząca korzyści w każdym aspekcie naszego życia i umożliwiająca stanie się najlepszą wersją siebie. Podstawami każdej manifestacji są intencja, wiara i emocja. Zamanifestować można wszystko: marzenia, myśli, cele, życzenia, pragnienia, a nawet sny.

Koncepcja manifestacji ma podstawy w kilku tradycjach filozoficznych i religijnych, m. in. w hermetyzmie, transcendentalizmie oraz hinduizmie. Pojęcie manifestacji zostało rozbudowane przez teoretyków XX wieku, tj. Napoleona Hilla i Louise Hay. Manifestację można określić również jak prawo przyciągania, które było częścią ruchu Nowej Myśli i teorią działającego w XIX wieku spirytualisty Phineasa Quimby’ego. Współcześnie, oba pojęcia zostały spopularyzowane przez książkę Rhondy Byrne pt. „Sekret”, która ukazała się w 2006 roku. Książka australijskiej autorki sprzedała się w ponad 30 milionów kopii i określono ją mianem bestsellera.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Jak manifestować myśli i życzenia? – krok po kroku

Manifestowanie jest procesem, w którym dąży się do przemiany myśli w działanie. Składa się on z 7 kroków:

Krok 1 – Intencja

Przed rozpoczęciem manifestacji należy dokładnie określić jej intencję. Ważne, aby pamiętać, że im bardziej jest sprecyzowana i im więcej zawiera szczegółów, tym większe są szanse na urzeczywistnienie jej. Możesz zapisać swoją intencję na kartce lub wyobrazić ją sobie.

Jeśli zdecydujesz się zapisać swoją intencję na kartce należy robić to w następującej kolejności: 3 razy rano, 6 razy po południu i 9 razy w nocy przez 33 lub 45 dni. Możesz również zapisać ją w formie listu do wszechświata, w którym zawrzesz pytania takie jak: jak będziesz się czuć, gdy to, co manifestujesz spełni się i jak może wyglądać wtedy Twoje życie?

Krok 2 – Prośba

Po określeniu dokładnych nadziei, marzenia, myśli, pragnienia bądź celu, musisz poprosić wszechświat o to, czego chcesz. Można to zrobić na różne sposoby, na przykład poprzez modlitwę, medytację, wizualizację, wypowiedzenie na głos intencji, tablicę wizji i/lub tak zwane „pudełko przyszłości”, czyli pojemniki zawierający zdjęcia lub przedmioty nawiązujące do intencji Twojej manifestacji. Ale pamiętaj – to Ty musisz powiedzieć dokładnie czego chcesz.

Krok 3 – Energia

Napełnij się pozytywnymi emocjami oraz pewnością. Uwierz w swoje słowa oraz myśli. Zaufaj procesowi manifestacji, swoim działaniom, myślom.

Krok 4 – Działanie

Zacznij pracować nad spełnieniem swojej intencji! Manifestacja to kolaboracja między Tobą a wszechświatem. Oznacza to, że bez podjęcia własnych działań rezultaty manifestacji nie będą pomyślne. Zastanów się, co możesz samodzielnie zrobić, aby urzeczywistnić swój cel. Warto zrobić listę, na której znajdą się kroki przybliżające Cię do wypełnienia manifestacji. Ważne, aby punkty zapisane na liście były realne do zrealizowania. Resztę pozostaw wszechświatowi.

Krok 5 – Wdzięczność

Ponieważ możesz nie uzyskać wszystkiego, co manifestujesz od razu, pamiętaj o byciu świadomym i wdzięcznym za to, co już masz – bez względu na to, czy jest tego dużo czy mało. Aby to zrobić, rozważ prowadzenie dziennika wdzięczności. Przed pójściem spać poświęć 5 minut na zapisanie kilku rzeczy, za które jesteś wdzięczny, a także wszystkiego, co wydarzyło się tego dnia, aby zbliżyć się do tego, co próbujesz zamanifestować. Dzięki temu zauważysz też jak postępuje proces manifestacji.

Krok 6 – Odblokowanie

Odpuść wszelki opór i ograniczające przekonania. Proces manifestacji wymaga zmiany sposobu myślenia, zachowań oraz usunięcia przeszkód oraz ograniczeń. Strach oraz negatywne myślenie mogą rzucić cień na naszą intencję i utrudnić urzeczywistnienie jej. Mównie sobie, że nie zasługuje się na nic czy twierdzenie, że nie jest się wystarczającym będą oddalały od nas to, co próbujemy zamanifestować. Nazwij swoje strach, ograniczenia, wady i przemień je w siłę oraz zalety. Pamiętaj, że jesteś wspaniałą osobą taką jaką jesteś; zasługujesz na wszystko, co najlepsze i jesteś wystarczający. Myśl o powodach, dla których zasługujesz na to, co jest celem Twojej manifestacji.

Krok 7 – Cierpliwość

Wszystko, o czym marzysz na pewno się spełni – wystarczy tylko cierpliwie czekać na efekty! Daj czas sobie i wszechświatowi, dąż do wypełnienia swojej intencji krok po kroku i manifestuj.

Świeca – podstawowy element manifestacji

Jak manifestować myśli i żczenia?
źródło zdjęcia: TheOpenMindCenter.com

To nie tajemnica, że świece mają właściwości magiczne, idealnie budują atmosferę oraz tworzą odpowiedni do sytuacji nastrój. Są bardzo pomocne, jeśli chcemy manifestować myśli i życzenia, ponieważ wypalenie się świecy w kolorze odpowiadającym naszej intencji powoduje, aby na jej miejscu pojawiła się energia możliwa zrealizować pragnienia. Na tym właśnie polega magia świec prowadzona przez żywioł ognia reprezentującego przemianę.

Świecami, a zwłaszcza ich kolorem, podczas manifestacji wzmacniamy intencję, z jaką ją zapalamy. Gdy chcemy manifestować myśli i życzenia z pomocą świecy należy kierować się kolorem, który będzie dopasowany do naszej intencji. Każdy kolor to symbol przechowujący różne rodzaje energii, dzięki którym manifestacja jest efektywniejsza. Akt palenia świec podobno łączy świat fizyczny ze światem duchowym. Ważne, aby świeca wypaliła się do końca i nie była gaszona zdmuchnięciem, ponieważ jest ono odczytywane jako brak szacunku wobec procesu manifestacji. W dawnych czasach czarownice czy magowie gasili świece wykorzystywane do magii za pomocą dotknięcia knota.

Odkryj, jaki kolor świecy odpowiada Twojej intencji:

 • biały – oczyszczenie, błogosławieństwo, prawda, połączenie duchowe
 • czarny – ochrona przed złem, oczyszczenie z negatywnych emocji, odblokowanie
 • złoty – zwycięstwo, sukces, dobrobyt, połączenie z energią Słońca
 • srebrny – wyjątkowe manifestacje, telepatia, intuicja, połączenie z energią Księżyca
 • żółty – nowe możliwości, szczęście, pewność siebie, przejrzystość myśli
 • pomarańczowy – powodzenie, otwarcie nowych dróg, zachęta, radość
 • brązowy – połączenie z naturą oraz zwierzętami
 • czerwony – odwaga, miłość, pożądanie, energia
 • różowy – miłość, przyjaźń, pokój, nadzieja
 • fioletowy – połączenie duchowe, ambicja, mądrość, wewnętrzny spokój, medytacja
 • niebieski – kreatywność, wyleczenie ze zranionych uczuć
 • zielony – zdrowie psychiczne i fizyczne, harmonia

Pomyślnych manifestacji!

Tekst: M. M.

Zobacz również: Kamienie zodiakalne – spis amuletów związanych ze znakami zodiaku

Kamienie zodiakalne – spis amuletów związanych ze znakami zodiaku

5/5 - (4 votes)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News