Jak łączyć kolory męskich ubrań?

kolory męskich ubrań

Eleganccy mężczyźni przywiązujący wagę do schludnego, a równocześnie stylowego wyglądu często zadają sobie pytanie – jak łączyć kolory męskich ubrań? Dzisiejsza moda nie poprzestała na stonowanych kolorach jeśli chodzi o gamę ubrań dla Panów wprowadzając do niej także śmiałe kolory. Nie wszyscy jednak wiedzą, jak dobrze wkomponować je w stylizację. Często widujemy panów, którzy porażają pstrokacizną swojego stroju. Sprawdź podpowiedzi ekspertów jak tego uniknąć!

Odważne kolory symbolem męskości

Niegdyś mężczyźni ograniczali się do stonowanej, ciemnej garderoby. Czasem pojawiały się tam odcienie bieli, beżu czy błękitu, ale jednak zdecydowanie przeważały ciemniejsze barwy. Nie sposób jednak nie zauważyć, że dzisiejsze trendy nie pozostały dłużne w zakresie ubrań męskich wprowadzając do nich nieco odważniejsze kolory takie jak ogniste czerwienie, żółcie i pomarańcze, a nawet intensywne zielenie czy fiolety. Coraz więcej Panów sięga także po róż – kolor, który niegdyś kojarzył się jedynie z kobiecością, dziś króluje także w męskiej modzie!

kolorowe meskie ubrania scaled Jak łączyć kolory męskich ubrań?

Jak wyglądać modnie, ale z klasą?

Krzykliwe barwy mogą wydawać się mało eleganckie, ale wszystko jest kwestią odpowiedniej kompozycji – dobrze dobrane elementy garderoby potrafią zdziałać cuda w odbiorze wizualnym, a mocne kolory często są kluczem do podkreślenia charakteru mężczyzny.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Jedną z podstawowych zasad przy komponowaniu stylizacji męskiej jest zachowanie umiaru. Z niczym nie można przesadzać, a już na pewno nie z odważnymi barwami. Mężczyźni, którzy nie mają do nich zbyt dużo zaufania powinni zacząć od wybierania dodatków w nieco mocniejszych odcieniach – do klasycznego garnituru założyć musztardowy krawat lub pokusić się z ciekawą apaszkę.

Wyraziście a zarazem elegancko

Panowie, którzy są pewniejsi i zdecydowani na wprowadzenie odważnych barw do swojej garderoby mogą postawić na kolorowe koszule, golfy i t-shirty – gładkie lub wzorzyste. Ważne, aby pamiętać, że jeśli wprowadzamy jakiekolwiek wzory to reszta garderoby powinna być gładka i spójna, możliwie nie rzucająca się w oczy.

Pozwólmy królować jednemu elementowi w stylizacji, to w zupełności wystarczy. 

kolorowe meskie koszule scaled Jak łączyć kolory męskich ubrań?

Komponowanie kolorów

Przy dobieraniu zestawów kolorystycznych pomocne okazać się może koło barw, choć bazowanie na kontrastach w przypadku mody męskiej może wydawać się nienajlepszym rozwiązaniem. Bardziej odpowiednie wydaje się być skupienie na łączeniu barw stonowanych z mocnymi i wyrazistymi – czerń może świetnie wyglądać z każdym, krzykliwym kolorem, podobnie biel! Ciemna, głęboka szarość pięknie komponuje się z fioletami i różami, a granat idealnie nadawać się będzie do połączenia z żółtą barwą w każdym odcieniu.

Gdzie szukać ubrań w wyrazistych kolorach?

Jeśli szukasz modnych ubrań i dodatków w mocnych, odważnych barwach lub chcesz dowiedzieć się więcej i odkryć swój własny styl koniecznie zajrzyj na https://jego-styl.pl! Odkryj kopalnię modowych inspiracji i skomponuj na nowo swoją garderobę. Jak Cię widzą, tak Cię piszą, dlatego nie bój się wyrażać siebie poprzez swój wygląd i z naszym serwisem internetowym sięgnij po świeże trendy!

Materiał partnerski

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News