Jak koty opanowały internet

Puszyste, miękkie, tajemnicze, przez niektórych uważane za kapryśne i grymaśne. Tak niepozorne zjawisko, jak obecność kotów w sieci, stało się tematem wystawy i dogłębnej analizy. 

“How Cats Took Over the Internet” to historia kociego fenomenu. Entuzjaści futrzaków będą mogli oglądać wystawę od 7 sierpnia do końca stycznia 2016 roku w Nowym Jorku. Odniesie się ona krytycznie do, zdawałoby się, niepoważnej sytuacji, w której domowi pupile stali się celebrytami internetowymi, bohaterami filmów, memów, obrazków, doczekali się indywidualnych profili, świąt i grup fanów. Pod lupę wzięto również nowopowstały koci slang (Caturday, lolcats). Przy wyborze prac, brano po uwagę te szczególnie wyróżniające się pod względem popularności, estetyki czy antropomorfizmu. Kuratorem wystawy w Museum of the Moving Image jest Jason Eppink.

Its-Raining-Cats

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


jesuscat

kot

Yoga-Cat

tumblr_mcmwkgSFeD1qdlh1io1_r1_400

tekst | Alicja Cembrowska

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News