Jak działają tabletki na potencję?

para w białych szlafrokach na tle okna
Photo: Andrea Piacquadio. Pexels

Tabletki na potencję to zwykle preparaty na bazie ziół, witamin i minerałów, które wpływają na poprawę satysfakcji z życia seksualnego. Wybierając najlepszy z suplementów, warto wcześniej skonsultować się ze specjalistą. W niektórych przypadkach przyczyn problemów z potencją należy szukać na drodze poszerzonej diagnostyki.

Czy tabletki działają na popęd seksualny?

Problemy z potencją u mężczyzn mogą mieć wiele przyczyn. Nie zawsze są objawem choroby lub zaburzeń, które wymagają dokładniejszej diagnostyki. Bardzo często problem jest wynikiem nadmiernego stresu, zmęczenia, braku aktywności fizycznej czy nieodpowiedniej diety. Niestety mężczyźni zwykle bagatelizują swoje trudności lub uważają je za wstydliwe, co przekłada się na jakość życia seksualnego obojga partnerów i narastającą w nich frustrację.

Tabletki na potencję są rozwiązaniem, po które warto sięgnąć. Jeśli mimo ich stosowania problem nie zniknie lub będzie narastał, konieczna może okazać się konsultacja ze specjalistą i poszerzona diagnostyka. Zdarza się, że problemy z potencją są objawem choroby. Jeśli mają podłoże emocjonalne lub ich przyczyną jest niehigieniczny tryb życia i zła dieta, skuteczność tabletek na potencję będzie można szybko zaobserwować.

Skład tabletek na potencję

Leki na potencję dostępne bez recepty mają w składzie głównie zioła i witaminy. Do częściej stosowanych należą korzeń żeń-szenia, znany ze swoich właściwości od lat, czy guarana o działaniu pobudzającym. Inne składniki to: buzdyganek ziemny, miłorząb japoński, szafran czy lubczyk. Prawidłowy popęd seksualny może być zaburzony przez niedobory składników pokarmowych, m.in. magnezu, cynku, selenu, manganu czy witaminy E i witamin z grupy B. Nie bez znaczenia jest też kwas linolowy. Niezależnie od tego, który lek wybierzemy, zawsze należy zapoznać się z dołączoną do opakowania ulotką, a zwłaszcza z zaleceniami odnośnie do dawkowania i przeciwwskazaniami do stosowania wybranego preparatu. Warto pamiętać, że wszystkie suplementy należy spożywać z umiarem. Tabletki na potencję nie mają działania uzależniającego jak alkohol czy papierosy, ale mogą uzależniać psychicznie. Mężczyźni nie chcą ich odstawić z obawy przed powrotem problemu, dlatego warto działać wielotorowo i wspierać suplementację poprzez zdrowe nawyki.

Poprawiając libido, nie wolno zapominać o odpowiedniej dawce ruchu. Siedzący tryb życia i brak aktywności fizycznej jest jedną z przyczyn osłabienia popędu. Co więcej, niehigieniczny tryb życia może przyczynić się do postępowania problemów z potencją, a nawet z płodnością u mężczyzn. Aby przywrócić pełną sprawność seksualną, warto wyeliminować używki, jak papierosy czy alkohol, zadbać o odpowiednią ilość snu i umiejętnie radzić sobie ze stresem. Często problemy natury psychicznej przekładają się na kondycję naszego organizmu. Ważna jest zbilansowana dieta, w której uwagę zwracamy nie tylko na spożywane kalorie, ale też na witaminy i minerały, które pomogą przywrócić sprawność seksualną.

Materiał partnera 

Zobacz też: Czy koszula nocna może być modna i czy spać nago?

Czy koszula nocna może być modna i czy spać nago?

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News