Jak być sobą w świecie, który nie toleruje inności? Divines prezentują utwór „Ponad” wspierając LGBTQ+

Zespół Divines od dawna jest zaangażowany w działania na rzecz społeczności LGBTQ+. W 2016 grali na afeterparty po Pradzie Równości, a ich teledyski, jak Wut is love, wspierają ideę równości bez względu na płeć.

Najnowszy utwór zespołu DivinesPonad, którego premiera odbyła się w niedzielę wieczorem opowiada o nabieraniu siły i szukaniu własnej tożsamości w świecie, który nie toleruje inności.

Większość osób LGBTQ+ doświadczyła różnych form przemocy motywowanej negatywną postawą wobec ich orientacji seksualnej. Najczęściej doświadczają takich form przemocy jak atak fizyczny, groźby przemocy fizycznej i wyzwiska. Jak wskazują raporty, czyny te nie są zgłaszane.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Bohaterowie teledysku do Ponad – nastoletni Kacper i Kaśka – spotykają się w szkole z nękaniem ze strony swoich rówieśników. Każde z nich ukrywać musi prawdziwą tożsamość w obawie przed odrzuceniem i złośliwymi kpinami. On wstydzi się pasji, związanej z makijażem, Ona zaś tego, jak męsko lubi się czasem ubrać. W toku opowieści obydwoje dochodzą do tego, że nieuzasadnionej agresji przeciwstawić się mogą tylko będąc wobec siebie solidarni: to w grupie jest bowiem siła. Inspiracją do wyjścia z cienia staje się tytułowa piosenka, ukryta w tajemniczej kasecie z charakterystycznym emblematem oka.

5/5 - (1 vote)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News