moda

Jacquemus powraca na jesień 2022

Przez ostatnie lata, Jacquemus stał się synonimem niepowtarzalnej, francuskiej mody. Od momentu, gdy osadził modelki wśród lawendowego pola w samym sercu Prowansji, jego pokazy przybrały miarę legendarnych. Minimalizm projektów i piękno otaczającej natury, podkreślają wyjątkowość kolekcji Simona Porte Jacquemusa. Jesienna kolekcja stanowi jednak powrót do korzeni projektanta – subtelnego artyzmu. Zobaczcie sami.

Jacquemus – przypomnienie wiosny 2022

Znany z wychodzenia poza sztywne ramy pokazów, zabrał gości w podróż po Francji, a nawet na Hawaje. Dosłownie, modele i modelki kroczyli po piaszczystej plaży O’ahu, a goście, oprócz najnowszej kolekcji, mogli podziwiać nieograniczony turkus Pacyfiku. Stało się jasne, że przebycie 11 000 kilometrów było tego warte.

Jak prezentowała się kolekcja? Ekstremalna polichromatyczność, z żywymi odcieniami wodnego błękitu, soczystego różu i nasyconej zieleni, które nadały ton jasnej wiosennej palecie 2022. Liczne połączenia struktur i materiałów, tworzące momentami sceniczne stroje – wycięcia, falbany, elementy siatki czy usztywnienia to tylko cześć rozwiązań projektanta.

Jacquemus – pokaz na jesień 2022

Po pokazie na Hawajach, Simon Porte Jacquemus wylądował w słonych górach parku Camargue na południu Francji. Wszechobecna biel, lodowata sól i czysta woda sprawiały, że teren bardziej przypominał księżyc niż samą Francję. Pomimo nierówności terenu i jego rozległości, największą uwagę skupiały kreacje modelek i modeli. Wybieg wijący się w dół zbocza nadawał dodatkowego dramatyzmu.

Tiulowe welony wzbijały się w chmury, surowe kreacje powiewały na wietrze. Jednak wraz z pierwszymi, zbliżającymi się do gości modelami, wiadome było, że narracja Jacquemusa została zmieniona. Odchodząc od kolorowych, codziennych krojów, wybrał kierunek bardziej wyrafinowany. Zobaczymy tutaj plisowane spódnice balowe, oversizowe kurtki i marynarki czy dopasowane sukienki z nieszablonowymi wykończeniami.

zdjęcia: instagram.com/jacquemus/
zdjęcia: instagram.com/jacquemus/

Płaszcze z wełny, kamizelki puffer i spodnie cargo to to, co Jacquemus proponuje dla mężczyzn. Kolekcja pozwoliła także na zapoznanie się z efektami najnowszej kolaboracji Jacquemusa z Nike – jak chociażby sneakersy Humara. Nowe podejście Jacquemusa opiera się na dramacie – nie tylko na niezrównanej scenografii – ale na objętościach projektów.

zdjęcia: instagram.com/jacquemus/
zdjęcia: instagram.com/jacquemus/

Autor: Anna Ciesielska

Zobacz też: Nostalgiczna kolaboracja Palace Skateboards x Calvin Klein

Komentarze
Rate this post
Anna Ciesielska

Recent Posts

Olsztyn Green Festival 2022 zaprasza

Ponad dwadzieścia koncertów topowych polskich muzyków, a także liczne rozmowy z artystami i naukowcami o…

7 godzin ago

Fiorucci 59th Street – powrót do korzeni

Włoska firma powraca z wielkim hukiem. 23 czerwca miała miejsce premiera kolekcji pod tytułem 59th…

19 godzin ago

STARIUM.CX™ – kolekcja [THE CXDE*]

STARIUM.CX™ to wisienka na torcie polskiego streetwearu. Marka właśnie zaprezentowała nową kolekcję kapsułową zatytułowaną –…

1 dzień ago

Sztuka obserwacji oczami Oleksandry

Ukraińska fotografka Oleksandra zatrzymuje modelki i modeli w swoich kadrach rodem z dwutysięcznego roku. Zdjęcia,…

2 dni ago

Netflix Anime – najlepsze anime, które obejrzysz na Netflixie

Filmy i seriale, które przywędrowały do nas z Japonii, cieszą się niesłabnącą popularnością od lat.…

3 dni ago

Poczet pisarzy różnych: Michel Houellebecq

Skandale wokół Houellebecqa ostatnio ucichły. „Mapę i terytorium”, która ukazała się w październiku nakładem W.A.B.,…

4 dni ago