Istnieje prosty trik, który pozwala zasnąć w 60 sekund. To technika oddychania 4-7-8

Śpiący mężczyzna

Jeśli chodzi o zasypianie, ludzie dzielą się na tych, którzy są w stanie usnąć w dowolnym momencie oraz tych, którzy spędzają wiele minut na tym, by w końcu zapaść w sen. Należycie do tej drugiej?

Jeśli tak, być może istnieje dla was rozwiązanie. W sieci od jakiegoś czasu krąży zestaw GIFów oraz film tłumaczący technikę umożliwiającą zaśnięcie w raptem 60 sekund.

Technika ta może być znana osobom cierpiącym na ataki paniki. 4-7-8 to proste ćwiczenie oddechowe, które pomaga organizmowi przejść w stan relaksu. Jest to jedno z najłatwiejszych ćwiczeń, które w raptem kilka chwil może przynieść wam upragnione ukojenie.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Co trzeba zrobić? Zacznijcie od całkowitego wdechu. Następnie wykonajcie następujące kroki:

  1. Zrób pełny wydech ustami
  2. Zamknij usta i zrób cichy wdech przez nos licząc w myślach do czterech.
  3. Wstrzymaj oddech na siedem sekund.
  4. Ponownie, zrób pełny wydech ustami, licząc do ośmiu.

Cały cykl wystarczy powtórzyć trzy, cztery razy. Specjaliści mówią, że nie jest o tyle istotna liczba powtórzeń, o ile stosunek sekund 4-7-8. Można ten czas przyspieszyć lub zwolnić, należy jednak pamiętać o tym, by wydech trwał dwa razy dłużej niż wdech.

Dajcie znać, czy zadziałało!

1 Istnieje prosty trik, który pozwala zasnąć w 60 sekund. To technika oddychania 4-7-8 2 Istnieje prosty trik, który pozwala zasnąć w 60 sekund. To technika oddychania 4-7-8 3 Istnieje prosty trik, który pozwala zasnąć w 60 sekund. To technika oddychania 4-7-8 4 Istnieje prosty trik, który pozwala zasnąć w 60 sekund. To technika oddychania 4-7-8 5 Istnieje prosty trik, który pozwala zasnąć w 60 sekund. To technika oddychania 4-7-8

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News