Żyjemy w czasach, gdy kwestia poczucia bezpieczeństwa we własnym kraju nie jest wcale tak oczywista, jak by się wydawało. Chociaż można stwierdzić, że potencjalnie żadne miejsce nie jest nigdy w stu procentach bezpiecznie, to właśnie został wybrany najbezpieczniejszy kraj na świecie.

Global Finance przygotował ranking krajów według panującego w nich poziomu bezpieczeństwa. Polska na 128 państw znalazła się na miejscu 27. Nie najgorzej, przyznajmy. Podczas tworzenia rankingu pod uwagę brane były następujące czynniki: stany wojny i pokoju, bezpieczeństwo wewnętrzne i zagrożenia klęskami żywiołowymi.

Czytaj również: Skąd bierze się fascynacja Islandią?

Na szczycie rankingu, miejsce pierwsze zajęła Islandia. Nie oznacza to jednak, że kraj nie posiada żadnych problemów — jeśli by tak było, nazywałby się Utopia, nie Islandia. Mimo to jest on wedle badań najbezpieczniejszym miejscem na świecie, w jakim możecie mieszkać.

W pierwszej piątce bezpiecznych miejsc znalazły się także Szwajcaria, Finlandia, Portugalia i Austria. Może warto wziąć pod uwagę ten ranking wybierając się na kolejne wakacje, lub planując przeprowadzkę?

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News