Czy iPhone 7 i iPhone 7 Plus to najlepsze smartfony od Apple’a?

Nadszedł w końcu długo wyczekiwany dzień przez wszystkich fanów Apple’a. Tim Cook zaprezentował światu nowego Iphone’a 7 i jego większego brata. Czy plotki dotyczące specyfikacji najnowszych modeli potwierdziły się? Tak. Według Apple’a to najlepszy smartfon skonstruowany kiedykolwiek przez firmę.

Nowy iPhone, zgodnie z przewidywaniami, będzie pozbawiony złącza minijack. Dzięki takiemu rozwiązaniu, iPhone 7 i iPhone 7 Plus są wodoszczelne oraz odporne na kurz, a ich obudowa stała się jeszcze bardziej smukła niż dotychczas. Obawiacie się, że będziecie zmuszeni zrezygnować ze swoich ulubionych słuchawek, nieposiadających złącza lightning? Niepotrzebnie. W zestawie z nowym smartfonem każdy użytkownik otrzyma adapter, który pozwoli podłączyć do urządzenia słuchawki ze standardowym wejściem. Dodatkowo, smartfona wyposażono w dwa głośniki, co pozwala na odtwarzanie muzyki stereo.

Wygląd najnowszego iPhone’a jest praktycznie taki sam jak jego poprzednika. Design w dalszym ciągu jest prosty i minimalistyczny. Urządzenie będzie dostępne w pięciu kolorach: złotym, srebrnym, różowym oraz w dwóch czarnych wersjach, gdzie jedna jest matowa, a druga lśniąca. Przycisk „Home” został przeprojektowany, dzięki czemu ma być teraz jeszcze bardziej wrażliwy na dotyk i szybciej reagować na polecenia.

To, co w najnowszym iPhonie 7 robi największe wrażenie, to zdecydowanie aparat. Aparat iSight został tym razem wyposażony w 12-megapikselową matrycę oraz przysłonę f/1.8. Do obydwu modeli dodano stabilizator obrazu, a na najnowszą matrycę według Apple’a ma padać 50% więcej światła.  Sam aparat jest szybszy o 60% w porównaniu do poprzedniego modelu i wykrywa migotanie sztucznego światła. Kamerę FaceTime w obydwu modelach wyposażono w 7-megapikselową matrycę, więc fajni selfie będą zachwyceni.

O ile iPhone 7 posiada jeden aparat, tak model 7 Plus może pochwalić się dwoma. Jeden z nich jest szerokokątny, dzięki czemu smartfon posiada zoom optyczny 10x i pozwala uzyskać efekt rozmazanego tła. To, co różni iPhone 7 od iPhone 7 Plus oprócz aparatu, to wielkość. Pierwszy z nich został wyposażony w ekran o przekątnej 4,7 cala, a drugi ma 5,5 calowy wyświetlacz.

Czym Apple postanowił jeszcze nas zaskoczyć? Najnowsze iPhone’y mają lepszą baterię od swojego poprzednika, dzięki czemu mogą działać o godzinę dłużej, a ładowanie baterii będzie krótsze niż dotychczas. Urządzenie wyposażono w czterordzeniowy procesor Apple A10 Fusion, co przykładowo pozwoli użytkownikom słuchać muzyki przez 40 godzin lub przeglądać sieć przez Wi-Fi dobre 14 godzin.

Najnowsze smartfony będą dostępne w trzech pojemnościach: 32, 128 i 256 GB. Najtańsza wersja iPhone 7 będzie kosztować w Polsce 3349 zł, podczas kiedy cena iPhone 7 Plus to koszt 3949 zł. Przedsprzedaż iPhone’ów na świecie rusza w najbliższy piątek, ale w Polsce najnowszego flagowca od Apple będzie można zamówić dopiero 23 września.

Tekst: Olga Retko

Komentarze
4,5/5 - (2 votes)
Klarysa Marczak

Recent Posts

Win:Win – szósta odsłona wernisażu psich portretów Michała Torzeckiego

Michał Torzecki i Daftcode ponownie zapraszają na otwarcie akcji charytatywnej pod hasłem „Sztuka pomagania zwierzakom”.…

1 dzień ago

Felieton Hiro. Bezpieczeństwo über alles

Kiedy uświadomiłem sobie, że prawo jazdy posiadam już od osiemnastu lat, poczułem się bardzo staro. Nic tylko odłożyć…

2 dni ago

Olsztyn Green Festival 2022 zaprasza

Ponad dwadzieścia koncertów topowych polskich muzyków, a także liczne rozmowy z artystami i naukowcami o…

3 dni ago

Fiorucci 59th Street – powrót do korzeni

Włoska firma powraca z wielkim hukiem. 23 czerwca miała miejsce premiera kolekcji pod tytułem 59th…

3 dni ago

STARIUM.CX™ – kolekcja [THE CXDE*]

STARIUM.CX™ to wisienka na torcie polskiego streetwearu. Marka właśnie zaprezentowała nową kolekcję kapsułową zatytułowaną –…

4 dni ago

Sztuka obserwacji oczami Oleksandry

Ukraińska fotografka Oleksandra zatrzymuje modelki i modeli w swoich kadrach rodem z dwutysięcznego roku. Zdjęcia,…

4 dni ago