iPhone 2G wart o wiele więcej niż iPhone 7?

Telefon leżący dołem ekranu na stole

Pamiętacie jeszcze pierwszą wersję iPhone, słynny model 2G nad którym często wzdychaliśmy wchodząc powoli w erę smartfonów? Okazuje się, że jest on teraz wart o wiele więcej od najnowszego modelu. Jak to możliwe?

W przeciwieństwie do większości przestarzałych technologii, które z upływem czasu stają się zapominane i mniej pożądane, to oryginalny, pierwszy model smartfona od Apple odwraca sytuację i powraca do łask. Jak się okazuje, w rzeczywistości jest on teraz wart o więcej niż kiedykolwiek był. A to wszystko za sprawą… kolekcjonerów.

Przód i tył telefonu iPhone 2G

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


iPhone 2G, który zadebiutował w 2007 roku jest teraz prawdziwym antykiem. Telefon został wycofany z produkcji już w 2008 roku. Wówczas zostało sprzedanych prawie 6,1 milionów sztuk, co zgadzało się z zakładanymi szacunkami sprzedaży. Jednak to, co zaczęło dziać się na portalach aukcyjnych przerosło wszelkie założenia. Zobaczcie sami.

Zrzut ekranu z aukcji z telefonem iPhone 2G Zrzut ekranu z aukcji z telefonem iPhone 2G Zrzut ekranu z aukcji z telefonem iPhone 2G Zrzut ekranu z aukcji z telefonem iPhone 2G

Takich ofert jest znacznie więcej. Co ciekawe, w iPhone 2G nie działa nawet oficjalna wersja iOS, ponieważ ostatnia aktualizacja telefonu 3.1.3 zadebiutowała zanim Apple nazwało ją iOS. Nie do końca rozumiemy ten fenomen i zadajemy sobie pytanie: czy w tym szaleństwie jest metoda?

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News