Introwertyczna muzyka: Coals zapowiadają „Tamagotchi”

Chłopak i dziewczyna stojący na chodniku

Po długim okresie prezentowania swoich umiejętności na licznych festiwalach w kraju i zagranicą Coals w końcu zdecydowali się na wydanie debiutanckiej płyty.

Coals to młody duet ze Śląska, w którego skład wchodzą Katarzyna Kowalczyk i Łukasz Rozmysłowski. Po zaledwie pół roku istnienia grupa została zaproszona na OFF Festival, podczas którego Kasia i Łukasz m.in. otwierali pierwszą w Polsce videosesję dla legendarnej stacji KEXP. W ostatnich miesiącach zespół regularnie występuje na zagranicznych festiwalach (Positivus Festival, Reeperbahn Festival, LOFTAS, Tune In Tel Aviv, BUSH Budapest czy MENT Ljubljana). W listopadzie 2016 Coals wystąpili także na Iceland Airwaves w Reykjaviku, gdzie nagrali przy okazji drugą sesję dla KEXP w słynnym Kex Hostel.

Album Tamagotchi ujrzy światło dzienne 13 października, równolegle w Polsce, Niemczech i Szwajcarii. Tamagotchi LP to album bardzo współczesny, choć na wskroś przesiąknięty nostalgią. Inspiracje folkiem i klipami z MTV, łączą się tu z najbardziej aktualnymi odmianami hip-hopu.

Na cykających hi-hatami, zbasowanych instrumentalach Łukasza Rozmysłowskiego, Katarzyna Kowalczyk płynnie przechodzi od elfich wokaliz do nieśmiałych rapsów. Efektem jest emocjonalnie zdystansowana, introwertyczna muzyka dla wszystkich, dla których najlepsza impreza oznacza wieczór w domu z YouTubem, a najlepszy rave to ten w ich głowie. Koncerty na trasie będą jedyną okazją do usłyszenia zespołu w tym roku na żywo w Polsce.

Po tournée, które obejmie naszych zachodnich sąsiadów, Austrię, Czechy i Słowację, w listopadzie i w grudniu Coals zagrają w dziewięciu miastach w Polsce! Więcej informacji znajdziecie na Fanpage’u zespołu COALS.

Tamagotchi Tour: 10.11 / Łódź / Pop’n’Art 11.11 / Sopot / Sfinks700 17.11 / Lublin / Dom Kultury 18.11 / Katowice / Fabryka Porcelany 19.11 / Kraków / Zet Pe Te (+ Lor) 30.11 / Toruń / NRD 1.12 / Poznań / Scena Na Piętrze 2.12 / TBA 3.12. / Warszawa / Niebo (Distorted Club)

Chłopak i dziewczyna stojący na dachu samochodu

Zdjęcia: Maciej Gapiński

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News