Intergalaktyczna seksualność, międzygwiezdny feminizm. Ilustracje Robin Eisenberg przenoszą nas do innego wymiaru kobiecości

Ilsustracja przedstawia statki kosmiczne, w których siedzą kobiece postacie

Robin Eisenberg jest artystką z Los Angeles. Jej prace ukazują kobiety nie z tego świata, o przeróżnych kolorach skóry, dodatkowych oczach, syrenich ogonach, czy wampirzych zębach, jak również inne postaci inspirowane kulturą sci-fi. Barwne ilustracje artystki przenoszą nas w świat szacunku i tolerancji, jak również celebracji własnej seksualności.

Eisenberg, choć przyznaje, że zawsze rysowała, to nie zawsze planowała wiązać z tym swoją przyszłość. Co ciekawe, zanim rozpoczęła się jej kariera ilustratorki, Robin była członkinią zespołu Crocodiles. Dopiero pod naporem coraz to nowych zleceń, zrezygnowała z muzyki na rzecz grafiki. Dziś ma już na koncie współprace z takimi markami jak Thrasher, Netflix, czy Vans i wciąż zachwyca swoje wielotysięczne grono instagramowych fanów, kolejnymi kosmicznymi grafikami.

Postaci przedstawiane w pracach artystki są w pierwszej kolejności pewne siebie. Tematem ilustracji niejednokrotnie staje się seksualność, która według artystki powinna być celebrowana, a nie stanowić przyczynę dyskryminacji, czy odrzucenia. Mimo że ukazywane sceny są często intymne, odbiorca wciąż czuje się swobodnie, jakby zapraszany do tego niezwykłego świata.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Tekst: Wiktor Knowski

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News