Interference Festival – video

Interference Festival zaprezentował film będący podsumowaniem ubiegłorocznej edycji.

Wydarzenie to jest jednym z najbardziej innowacyjnych eventów w Polsce. „Interference” to dosłownie zakłócenia, interwencje, wtrącanie, mieszanie się.
Inspirowany międzynarodowymi, spektakularnymi festiwalami sztuk wizualnych Interference Festival ma na celu wyłonienie czołówki twórców krótkich form wizualnych.

To docelowo pierwsze na tak wielką skalę spotkanie artystów, producentów, realizatorów krótkich form wizualnych, stanowiące przegląd najciekawszych i najnowszych tendencji w dziedzinie krótkiego metrażu – począwszy od teledysków, poprzez reklamy, czołówki, jingle, video art, eksperymenty na pograniczu sztuk, formy internetowe.

Festiwal charakteryzuje się zarówno innowacyjną i otwartą formułą, wykorzystującą najnowocześniejsze bezprzewodowe technologie [Wi-Fi, GSM 3G/4G], a także kanały dystrybucji dostępne poprzez sieć Internet [e-TV, Youtube, Vimeo, Facebook]. Przeglądy, prezentacje konkursowe i pozakonkursowe wzbogacone będą o program towarzyszący w postaci warsztatów, dyskusji i koncertów.

Redaktor naczelny HIRO – Krzysztof Grabań miał przyjemność wręczyć podczas festiwalu nagrodę w specjalnej kategorii konkursowej wyróżniającej młodych twórców.

https://vimeo.com/124282622

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News