Interaktywna mapa gatunków muzycznych

Liczba gatunków muzycznych oscyluje wokół 1300. Tak ogromna ilość może zniechęcić każdego poszukiwacza nowych dźwięków. Jednak mamy na to sposób. Przedstawiamy stronę zawierającą każdy rodzaj muzyki, jaki tylko możecie sobie wyobrazić. Od niemieckiego punku, przez francuski hip-hop, na chrześcijańskim metalu i indonezyjskim popie kończąc.

Every Noise at Once to genialna w swej prostocie strona, umożliwiająca swobodne przeskakiwanie między setkami gatunków i podgatunków. Jej autorem jest Echo Nest, lider branży analizy danych muzycznych. Wyspecjalizowani programiści opracowali algorytm, który identyfikuje dźwięki i dopasowuje je do określonej kategorii. Bubblegum Dance, chamber rock, vaporwave, juke i wiele innych, o których prawdopodobnie nie miałeś pojęcia. Nieważne, czy lubisz brzmienia naturalne czy zmechanizowane, skoczne czy ponure, ostre czy spokojne. Z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

A to dopiero początek! Po kliknięciu na konkretny gatunek pojawia się sieć poszczególnych zespołów. Bez żadnego wysiłku możesz więc wyszukać artystów tworzących w podobnych stylu i odpowiadających twoim upodobaniom. Strona jest mocno zintegrowana ze Spotify, jednym z najpopularniejszych muzycznych serwisów streamingowych, co sprawia, że odkrywanie nowej muzyki jest prostsze niż kiedykolwiek.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

M1

  M3

M4

Nie wchodzić, jeśli nie chcesz zarwać nocy! Ta zabawa zabiera długie godziny, ale może zaowocować nowymi zauroczeniami.

tekst | Agata Wojciechowska

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News