Categories: trendyviral

Instagramowe selfie może zrujnować twoje relacje?

Brzmi irracjonalnie, jednak nowe badania ukazały kolejne, szkodliwe działanie social mediów, które tym razem wpływają na twoje zdrowie psychiczne. Okazuje się, że instagramowe selfie może zniszczyć twój związek. Niepokojące? Przyjrzyjmy się zatem temu bliżej.

Wiadomo, że linia łączności pomiędzy internetem, a naszą psychiką jest wynikiem ciągłej fascynacji. Po akcji z modelką Esseną O’Neill (pisaliśmy o niej parę miesięcy temu), która publicznie pokazała jaka właściwie kryje się prawda za idealnymi zdjęciami z Instagrama, wszyscy zaczęli spoglądać na social media bardziej krytycznym wzrokiem. Essena podbudowywała sobie samoocenę i szczęście poprzez lajki pod zdjęciami, jednak niedługo później odkryła, że taka akceptacja i zachwyt wcale nie sprawiają, że jej życie jest szczęśliwsze. Dlatego postanowiła zrezygnować.

Od tamtej pory wielu naukowców i dziennikarzy zaczęło zajmować się podobnymi sprawami. Uczeni z Florida State University twierdzą, że ilość wstawianych przez ciebie selfie na Instagramie świadczy o tym, jak się czujesz względem siebie. A do czego to w końcu prowadzi? Może mieć negatywny wpływ na twoje osobiste relacje. Grupa dowodzona przez dr Jessikę Ridgeaway i dr. Russella Claytona przeprowadziła testy na 420 użytkownikach pomiędzy 18 i 62 rokiem życia – pytając ich o ilość selfie, jak się dzięki nim czują i w jakim stanie są ich relacje międzyludzkie.

Wszystko zależy od pozytywnych i negatywnych komentarzy pod waszymi zdjęciami oraz ilości serduszek. Wiadomo, im jest tego więcej, tym jesteśmy bardziej pewni siebie. Jeżeli zatem czujecie się beznadziejnie, a wasze nowe selfie nie spotkało się z dużą aprobatą, może to odegrać ogromną rolę w waszym życiu, niekoniecznie tę pozytywną.

tekst | Nicole Szczekocka

Komentarze
1/5 - (1 vote)
kris

Recent Posts

Win:Win – szósta odsłona wernisażu psich portretów Michała Torzeckiego

Michał Torzecki i Daftcode ponownie zapraszają na otwarcie akcji charytatywnej pod hasłem „Sztuka pomagania zwierzakom”.…

1 dzień ago

Felieton Hiro. Bezpieczeństwo über alles

Kiedy uświadomiłem sobie, że prawo jazdy posiadam już od osiemnastu lat, poczułem się bardzo staro. Nic tylko odłożyć…

2 dni ago

Olsztyn Green Festival 2022 zaprasza

Ponad dwadzieścia koncertów topowych polskich muzyków, a także liczne rozmowy z artystami i naukowcami o…

3 dni ago

Fiorucci 59th Street – powrót do korzeni

Włoska firma powraca z wielkim hukiem. 23 czerwca miała miejsce premiera kolekcji pod tytułem 59th…

3 dni ago

STARIUM.CX™ – kolekcja [THE CXDE*]

STARIUM.CX™ to wisienka na torcie polskiego streetwearu. Marka właśnie zaprezentowała nową kolekcję kapsułową zatytułowaną –…

4 dni ago

Sztuka obserwacji oczami Oleksandry

Ukraińska fotografka Oleksandra zatrzymuje modelki i modeli w swoich kadrach rodem z dwutysięcznego roku. Zdjęcia,…

4 dni ago