Instagramowe selfie może zrujnować twoje relacje?

Brzmi irracjonalnie, jednak nowe badania ukazały kolejne, szkodliwe działanie social mediów, które tym razem wpływają na twoje zdrowie psychiczne. Okazuje się, że instagramowe selfie może zniszczyć twój związek. Niepokojące? Przyjrzyjmy się zatem temu bliżej.

Wiadomo, że linia łączności pomiędzy internetem, a naszą psychiką jest wynikiem ciągłej fascynacji. Po akcji z modelką Esseną O’Neill (pisaliśmy o niej parę miesięcy temu), która publicznie pokazała jaka właściwie kryje się prawda za idealnymi zdjęciami z Instagrama, wszyscy zaczęli spoglądać na social media bardziej krytycznym wzrokiem. Essena podbudowywała sobie samoocenę i szczęście poprzez lajki pod zdjęciami, jednak niedługo później odkryła, że taka akceptacja i zachwyt wcale nie sprawiają, że jej życie jest szczęśliwsze. Dlatego postanowiła zrezygnować.

1157112

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Od tamtej pory wielu naukowców i dziennikarzy zaczęło zajmować się podobnymi sprawami. Uczeni z Florida State University twierdzą, że ilość wstawianych przez ciebie selfie na Instagramie świadczy o tym, jak się czujesz względem siebie. A do czego to w końcu prowadzi? Może mieć negatywny wpływ na twoje osobiste relacje. Grupa dowodzona przez dr Jessikę Ridgeaway i dr. Russella Claytona przeprowadziła testy na 420 użytkownikach pomiędzy 18 i 62 rokiem życia – pytając ich o ilość selfie, jak się dzięki nim czują i w jakim stanie są ich relacje międzyludzkie.

selfie-tips

Wszystko zależy od pozytywnych i negatywnych komentarzy pod waszymi zdjęciami oraz ilości serduszek. Wiadomo, im jest tego więcej, tym jesteśmy bardziej pewni siebie. Jeżeli zatem czujecie się beznadziejnie, a wasze nowe selfie nie spotkało się z dużą aprobatą, może to odegrać ogromną rolę w waszym życiu, niekoniecznie tę pozytywną.

tekst | Nicole Szczekocka

1/5 - (1 vote)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News