Instagram zacznie korzystać ze sztucznej inteligencji by wyeliminować hejt i nękanie

Telefon z ikoną Instagrama

Instagram ogłosił, że zacznie korzystać z systemu AI, którego zadaniem będzie ostrzeganie użytkowników, gdy ich komentarze będzie można uznać za obraźliwe.

Celem nowego systemu ma nie być karanie, lecz o danie użytkownikom platformy drugiej szansy na rozważenie, czy to, co napisali, jest na pewno komukolwiek potrzebne i słuszne.

Jeśli użytkownik Instagrama doda obraźliwą treść tekstową, wyskoczy mu powiadomienie informujące, że to, co napisali, jest podobne do treści zgłaszanych w celu przeciwdziałania hejtu i nękania. Instagramerzy zyskają tym samym szansę na edycję swoich słów przed ich opublikowaniem.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Ruch ten jest częścią szerszej inicjatywy Instagrama mającej na celu całkowite ograniczenie przejawów bullyingu. Jednym z komponentów są przykładowo ekrany zamazujące treści, które mogą mieć zły wpływ na użytkowników platformy. W czerwcu Adam Mosseri, szef Instagrama przyznał, że aplikacja zbyt wolno reaguje na hejt.

Pełny post Instagrama na temat nowego systemu możecie przeczytać tutaj.

5/5 - (1 vote)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News