trendy

Instagram wycofuje funkcję Swipe-Up ☝️

Instagram wycofuje funkcję Swipe-Up. Pojawi się natomiast nowe, bardziej sprawiedliwe rozwiązanie – Naklejka z linkiem. Po nowej aktualizacji już nie tylko konta z dużym zasięgiem będą mogły publikować linki do stron zewnętrznych.

Funkcja przesuwania w górę będzie wycofana począwszy od 30 sierpnia. Zamiast Swipe-Up pojawi się nowa funkcja Naklejki. Będą one działały w Instastory, gdzie po ich kliknięciu będziemy przenoszeni na zewnętrzne strony internetowe.

Dlaczego Instagram wyłącza fukcję Swipe-Up?

Funkcja Naklejki jest testowana już od lata tego roku. Instagram wprowadza tę zmianę dlatego, że użytkownicy obecnie nie mogą zareagować – odpowiedzieć na relację zawierającą link Swipe-Up, a przy zastosowaniu Naklejki będzie to możliwe.

Tutaj widzicie, że rzeczywiście w relacjach Swipe-Up nie ma miejsca na „Odpowiedz”. Tutaj zobaczcie nową fukcję naklejek.

Swipe-Up stop. Koszmar influencera?

Czy usunięcie funkcji dla wybranych, to jest osób zweryfikowanych lub posiadających ponad 10 tysięcy obserwujących, będzie koszmarem influencerów? Na początku nowa funkcja Naklejki będzie dostępna dla osób z zasięgiem ponad 10k lub zweryfikowanych, jednak z biegiem czasu może się to zmienić i być może będzie ona udostępniana wszystkim użytkownikom Instagrama. Zależy to od testów, które są prowadzone i dadzą odpowiedź na pytanie czy firma powinna udostępnić funkcję Naklejki wszystkim użytkownikom.

No cóż. Instagram musi się zmieniać, ponieważ coraz więcej jego użytkowników zaczyna korzystać z TikToka, który jest platformą generującą niewyczerpane zasoby kreatywności. Ilość funkcji jak duety, filtry, efekty na TikToku jest nieporównanie większa niż na Instagramie, który pozwala co najwyżej upiększyć swój wizerunek lub nałożyć sobie dziwną maskę lub naklejkę. TikTok jako platfoma chińska ma też o dziwo bardziej uczciwy sposób udostępniania treści. Na początku twój post pokaże niewielkiej grupie odbiorców, by po ich reakcji ocenić czy udostępnić go większej grupie. Dzięki temu nawet nowe konto zawierające jeden post może zdobyć na nim duży zasięg.

Komentarze
Rate this post
kris

Recent Posts

„Blonde Beautiful and Dead” – film i książka o morderstwie, które zainspirowało twórców „Miasteczka Twin Peaks”

„Miasteczko Twin Peaks” od początku lat 90. nieustannie zyskuje nowych wielbicieli, których zachwyca i inspiruje…

2 dni ago

Jakie buty męskie do eleganckich spodni?

Eleganckie spodnie zobowiązują także jeśli chodzi o dobór obuwia. Niekoniecznie musi być ono bardzo formalne…

4 dni ago

Co Jest Grane Festival powraca w czerwcu 2022

Oczekiwany od dwóch lat Co Jest Grane Festival 2022 wraca po pandemicznej przerwie! „Co Jest…

4 dni ago

Porównywarka kosztów życia w miastach i krajach całego świata – livingcost.org

Jesteście ciekawi czy życie w Berlinie opłacałoby się bardziej niż w Warszawie? A może zastanawiacie…

4 dni ago

Nostalgiczna kolaboracja Palace Skateboards x Calvin Klein

W świecie, w którym amerykański minimalizm zderza się z nowoczesną kulturą skate, współpraca Calvina Kleina…

1 tydzień ago

Tabletka Escapelle: na to zwróć uwagę!

Escapelle to tabletki z grupy antykoncepcji ratunkowej, które redukują do minimum ryzyko zajścia w ciążę…

1 tydzień ago