Instagram rozpoczyna walkę z hejtem i trollingiem. W aplikacji pojawiają się dwie nowe funkcje

Telefon z włączoną aplikacją Instagram

Aplikacja do tej pory skupiała swoją uwagę głównie na blokowaniu treści uznawanych za seksualne – czasami do przesady, dobrze o tym wiemy. Przyszedł jednak czas na zmiany.

Adam Mosseri – szef Instagrama ogłosił wprowadzenie dwóch nowych funkcji, które mają przeciwdziałać hejtowi, trollingowi i wszelkim przejawom czegoś, co ogólnie można nazwać mową nienawiści.

Pierwsza z nich będzie oparta na sztucznej inteligencji. Jeśli napisany komentarz zostanie uznany za złośliwy, czy też obraźliwy, Instagram zapyta nas, czy na pewno chcemy opublikować to, co napisaliśmy. I chociaż myślimy, że ta funkcja nie powstrzyma komentarzy rasowych hejterów – bo i tak klikną, że oczywiście, chcą opublikować, to może niektórych zmusi do pomyślenia dwa razy, zanim opublikują coś, czego mogą później żałować.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Druga funkcja wydaje się, że może mieć większą moc, ponieważ oddaje władze w ręce osoby prześladowanej. Funkcja Restrict pozwoli ochronić konto danego użytkownika przed niepożądanymi komentarzami, nie blokując przy tym nikogo.

Zrzuty ekranu z aplikacji Instagram

Oznaczenie danej osoby opcją Restrict spowoduje, że użytkownik uznany przez nas za szkodliwego, nie będzie już mógł zobaczyć, kiedy jesteśmy online ani czy odczytaliśmy DM. Co więcej, komentarze osób oznaczonych jako Restric będą widoczne tylko dla adresata i będą musiały zostać zaakceptowane, zanim ujrzą światło dzienne dla pozostałej części społeczności – jednak nie będzie wiedziała tego osoba wysyłająca komentarz.

Nie zostało jeszcze potwierdzone, kiedy nowe opcje zostaną wprowadzone do aplikacji.

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News