Instagram policzy kalorie w naszym jedzeniu

Wychodzisz ze znajomymi do knajpki, zamawiasz zdrową sałatkę i oczywiście chwalisz się tym faktem umieszczając zdjęcie na Instagramie. Tagujesz je #healthy i #diet… ale czy aby na pewno jest #fit? Istnieje prawdopodobieństwo, że niebawem zostaniemy skrupulatnie rozliczeni z każdego foodpornowego zdjęcia na Instagramie.

Google rozpoczął pracę nad stworzeniem nowej sztucznej inteligencji, która za pomocą aplikacji pozwoli podliczyć ilośc kalorii w posiłku, którym chwalimy się swoim znajomym. Program będzie uzywał specjalnie opracowanych algorytmów. Ta dziwna technologia nazywa się “Im2Calories“. Potrafi ona zidentyfikować rodzaj jedzenia i ocenić jego rozmiar, porównując go z wielkościa talerza bądź naczynia, w którym się znajduje. I na podstawie tych danych wyliczyć prawdopodobną ilość kalorii.

Konstruktor Kevin Murphy wyjaśnia, że celem aplikacji nie jest wpędzenie ludzi w kompleksy z powodu kaloryczności ich posiłków, a raczej umożliwienie im prowadzenia “dziennika posiłków”, który pomoże racjonalnie ułożyć dietę. Mimo iż technologia ta będzie potrafiła w precyzyjny sposób pomierzyć wszystkie parametry jedzenia, to jednak warto pamiętać, że nic nie zastapi samodzielnego sprawdzenia ilości kalorii na opakowaniu produktu.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Nasuwa się tutaj pytanie, czy Instagram jest najlepszym miejscem do rozliczania nas z każdej kalorycznej przyjemności? Czy dzięki temu wynalazkowi wszyscy fanatycy zdrowego stylu życia nie będą popadać w panikę przed zjedzeniem kolejnego posiłku?

Mamy nadzieję, że jeśli projekt stanie się realny i na dobre zagości w naszych telefonach, nie zostanie się kolejną obsesją Instafreeków.

Tekst: Paulina Grzmil

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News