Instagram idzie w minimalizm? Z aplikacji zniknie jedna z pierwszych funkcji

Ekran telefonu z otwartą aplikacją Instagram

Funkcja, która już lada moment zniknie z aplikacji jest jedą z pierwszych wprowadzonych na Instagramie w 2011 roku. Domyślacie się o co chodzi?

Mowa o zakładce Following, która aktualnie jest obecna pod ikoną serca, równolegle do tej, gdzie widzicie otrzymane polubienia waszych zdjęć. Okazuje się, że użytkownicy Instagrama nie będą już mieli swojego specjalnego miejsca do oglądania tego, co polubili ich znajomi. Zakładka ma zostać oficjalnie usunięta jeszcze w tym tygodniu, a pod wspomnianą ikoną pozostaną jedynie powiadomienia dotyczące polubień waszych własnych zdjęć.

Chociaż funkcja ta była jedną z pierwszych wprowadzonych w aplikacji, Instagram twierdzi, że większość osób, by znaleźć nowe konta do obserwacji, korzysta raczej z zakładki Eksploruj. Ponadto, Vishal Shah, szefowa produktu Instagram, powiedziała w wywiadzie dla Buzzfeed, że wiele osób nie było nawet świadomych istnienia dodatkowej zakładki Following.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Ludzie nie wiedzieli, że ich aktywność zapisuje się w tym miejscu. To przypadek w którym narzędzie stworzone przez nas nie tylko nie służy swojej teoretycznej funkcji, ale także użytkownicy nie są świadomi jego istnienia – wyjaśniła.

Testowanie aplikacji bez dodatkowej zakładki rozpoczęło się już w sierpniu, a oficjalnie pożegnanie, jak już wspomnieliśmy, będzie miało miejsce w tym tygodniu.

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News