Inspire your facecare by nature

kosmetyki naturalne facecare

W ostatnich latach trend bycia eko przekształcił się w wielu domach w styl życia. Dzisiaj to co wybieramy w sklepie ma dla nas duże znaczenie. Dotyczy to nie tylko żywności, ale również kosmetyków. Ta świadomość sprawia, że – zwłaszcza kobiety coraz częściej szukają w Internecie dobrej jakości, naturalnych produktów. O tym, dlaczego tak ważny jest naturalny skład kosmetyków oraz jak wybierać te najlepsze dla naszej skóry, dowiesz się z poniższego materiału.

Czym są kosmetyki naturalne?

Kosmetykami naturalnymi nazywamy produkty, do stworzenia których nie zastosowano szkodliwych substancji. Na czele takich szkodników najczęściej wymienia się parafinę, która zapycha pory skóry, SLS (Sodium Lauryl Sulfate, czyli laurylosiarczan sodu) oraz chemiczne konserwanty, syntetyczne barwniki i aromaty a także alkohol, który może powodować podrażnienia. Kosmetyki naturalne są bogate za to w witaminy, substancje nawilżające i przeciwutleniacze, które wspomagają i stymulują procesy naprawcze zachodzące w naszej skórze.

Większość produktów naturalnych powstaje przy użyciu metod fizycznych, takich jak suszenie, tłoczenie, destylacja czy filtracja a ich skład najczęściej jest bardzo krótki – zawierają substancję aktywną i substancje wspomagające ich właściwe działanie. Nie powinno nas zatem dziwić, gdy na etykiecie dostrzeżemy, że w składzie znajdują się oleje roślinne, ekstrakty z ziół i kwiatów, olejki eteryczne, glinki czy minerały.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Niewątpliwą zaletą kosmetyków naturalnych jest również fakt, że są bezpieczne dla zwierząt (nie testowane na nich) oraz dla środowiska (ich rozkład nie prowadzi do przenikania substancji toksycznych do gleby czy wód). Ponadto ich opakowania są produkowane z surowców wtórnych i nadają się do recyklingu.

Dla kogo polecane są kosmetyki naturalne?

Odpowiedź jest prosta: dla każdego! Niezależnie czy masz cerę suchą, normalną, mieszaną, tłustą czy trądzikową, kosmetyki naturalne będą dla Ciebie odpowiednie! Są również polecane dla osób z AZS (atopowe zapalenie skóry) czy alergiami. W takim wypadku ważne jest jedynie sprawdzenie czy w składzie nie znajduje się składnik pochodzenia naturalnego, na który możemy mieć alergię. Kosmetyki naturalne ponadto nie powodują podrażnień jak ma to miejsce w przypadku produktów z chemicznym składem. Dzięki temu, że w kosmetykach naturalnych nie znajdziemy szkodliwych substancji, możemy być spokojni o swój układ odpornościowy. Nie przedostanie się bowiem do krwioobiegu żaden toksyczny składnik.

Polecane polskie marki na notino.pl

Na notino.pl znajdziesz szeroki wybór certyfikowanych kosmetyków naturalnych, w tym między innymi wysokiej jakości szampony naturalne, farby do włosów, naturalne pasty do zębów i bambusowe szczoteczki a także kremy do twarzy oraz kosmetyki kolorowe. Wśród asortymentu kosmetyków naturalnych znajdziesz również dezodoranty i perfumy a także naturalne olejki, takie jak olej arganowy czy kokosowy, które z pewnością zaskoczą Cię swoimi wszechstronnymi właściwościami.

Z polskich marek na szczególną uwagę z pewnością zasługują: Make Me BIO oraz Sylveco. Produkty Make Me BIO produkowane są na bazie wyciągów i ekstraktów z roślin, pochodzących z ekologicznych upraw, dzięki czemu doskonale sprawdzą się w kosmetyczce każdej kobiety i matki. Produkty te bowiem nadają się również do pielęgnacji delikatnej skóry najmłodszych. Z kolei marka Sylveco dzięki temu, że prowadzi własne badania, rygorystyczne testy oraz wprowadza innowacje oferuje swoim Klientom najwyższej jakości produkty oparte o naturalne ekstrakty z polskich ziół.

Zobacz też: We Francji pojawiła się wyjątkowa instalacja, pokazująca, jaka powinna być nasza relacja z naturą

We Francji pojawiła się wyjątkowa instalacja, pokazująca, jaka powinna być nasza relacja z naturą

 

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News