Influencerzy znaleźli nowy sposób na „sławę”. Robią sobie dwuznaczne zdjęcia w Czarnobylu

Dziewczyna na tle spalonego autobusu i chłopak na tle zniszczonego diabelskiego młynu

Głupota ludzka w dobie Instagrama zdaje się nie mieć granic. Influencerzy zostali w ostatnich dniach skrytykowani za robienie sobie niekoniecznie odpowiednich zdjęć na terenie Czarnobyla

O tym, że serial HBO Czarnobyl odniósł ogromny sukces, pisaliśmy już nie raz. Sprzedaż wycieczek w to, jakże tragiczne w historii świata miejsce, wzrosła o 40% od momentu premiery serialu. Czarnobyl został otwarty dla turystów pod koniec lat 90.

Niestety, wycieczki te mają także drugą, smutną, czy nawet żenującą stronę medalu. Wystarczy, że wpiszecie na Instagramie lokalizację lub hasztag z hasłem Chernobyl, by się o tym przekonać. Ludzie zaczęli wykorzystywać to miejsce, jako idealny plener do sesji zdjęciowej na Instagram.

Powtarza się historia, znana nam z wycieczek do miejsc pamięci Holokaustu, gdzie podobne sytuacje również miały miejsce w ostatnich latach. Instagramerzy pozują na tle opuszczonych budynków, ich wnętrz, spalonych autobusów. Pojawiło się nawet zdjęcie półnagiej dziewczyny w kombinezonie ochronnym.

W sprawie postanowił zabrać głos Craig Mazin, twórca serialu.

To wspaniała informacja, że coraz więcej ludzi chce odwiedzać Czarnobyl, by jeszcze lepiej poznać jego historię. Ale niestety widziałem zdjęcia, jakie są publikowane. Jeśli wybierasz się do Czarnobyla, pamiętaj – miała tam miejsce straszna tragedia. Okaż szacunek dla wszystkich którzy tam cierpieli i ginęli.

Czy to wezwanie do zdrowego rozsądku coś da?

Screenshot 14 Influencerzy znaleźli nowy sposób na „sławę”. Robią sobie dwuznaczne zdjęcia w Czarnobylu Screenshot 15 Influencerzy znaleźli nowy sposób na „sławę”. Robią sobie dwuznaczne zdjęcia w Czarnobylu Screenshot 16 Influencerzy znaleźli nowy sposób na „sławę”. Robią sobie dwuznaczne zdjęcia w Czarnobylu Screenshot 12 Influencerzy znaleźli nowy sposób na „sławę”. Robią sobie dwuznaczne zdjęcia w Czarnobylu Screenshot 13 Influencerzy znaleźli nowy sposób na „sławę”. Robią sobie dwuznaczne zdjęcia w Czarnobylu

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News