Categories: muzykanowe

„In Colour”, czyli Jamie xx w akcji

Wczoraj ukazał się nowy singiel Jamie’ego xx zatytułowany „I Know There’s Gonna Be (Good Times)” z gościnnym udziałem Young Thoug & Popcaan. Jest to kolejny utwór, który zapowiada najnowszą płytę artysty „In Colour”.

Jamie Smith, bo tak na prawdę nazywa się artysta, to bardzo ważna postać dla brytyjskiej muzyki indie. W 2005 roku wraz z kolegami z Elliot School w Londynie, z której wywodzą się członkowie takich zespołów jak Burial czy Hot Chip, założył The xx. Grający głównie muzykę z gatunku indie pop i indie electronica zespół osiągnął ogólnoświatową sławę i wydał dwie płyty: „XX” w 2009 roku, z bodajże najpopularniejszym utworem grupy – „Intro”, oraz „Coexist” w 2012.

Jamie xx sam zaczął tworzyć w 2009 roku, kiedy to – w celu promocji swojego zespołu –  wykonał kilka remixów. Wtedy też pierwszy raz użył swojego pseudonimu artystycznego. Jamie remixował między innymi Florence and the Machine, Adele, Radiohead czy oczywiście The xx. W 2011 roku, wraz z Gil-Scott Heronem, wydał swoją pierwszą płytę „We’re New Here”.

Obecnie Jamie tworzy swój pierwszy solowy krążek „In Colour”. Artysta powoli udostępnia premierowe utwory z nowej płyty. Poza wspomnianym wcześniej „I Know There’s Gonna Be (Good Times)”, mamy możliwość posłuchania „Girl”, „Sleeping Sound”, „Gosh” czy „Loud Places”. Jesteśmy bardzo ciekawi efektu finalnego, bo jak na razie krążek zapowiada się wyśmienicie.

 

tekst | Karol Sobczak

Komentarze
Rate this post
kris

Recent Posts

Maya Hawke i jej marzycielski świat na albumie „MOSS”

Pierwszego dnia jesieni 2022 roku Maya Hawke podarowała swoim słuchaczom idealny soundtrack do podziwiania złotych…

15 godzin ago

Stylowe mścicielki w „Zróbmy zemstę” [recenzja]

16 września 2022 roku odbyła się premiera produkcji oryginalnej Netflix zatytułowanej „Zróbmy zemstę” – prawdziwej…

2 dni ago

Na czym polegają studia interaktywne?

Studenci wybierający naszą uczelnię i dostępne na WSB-NLU kierunki, mają możliwość studiowania w trybie niestacjonarnym,…

2 dni ago

Poczet pisarzy różnych: Andrzej Stasiuk

Zbiór  „Grochów”, wydany ostatnio przez Czarne, to dobra okazja, aby przypomnieć sobie wczesne książki Andrzeja Stasiuka,…

3 dni ago

TOP 10: Najlepsze polskie gry komputerowe

Polski rynek gier komputerowych jest znacznie bardziej rozległy, niż można przypuszczać. Już od zamierzchłych lat…

3 dni ago

Najlepsze gejowskie kluby w Polsce

Doskonała muzyka, duży parkiet, smaczne i niezbyt drogie drinki... co jeszcze charakteryzuje godny uwagi klub…

4 dni ago