,,Imię” w Dramatycznym

Akcja spektaklu rozgrywa się w ciągu jednego wieczoru, podczas kolacji wyprawianej przez profesora  literatury Pierre’a (Szymon Bobrowski) i jego żonę Elisabeth (Edyta Olszówka) w ich paryskim mieszkaniu. Zaproszeni goście to przyjaciel domu, puzonista – Claude (Marcin Hycnar), brat Elisabeth błyskotliwy przedsiębiorca – Vincent (Wojciech Malajkat) oraz jego dużo młodsza ciężarna partnerka Anna (Dorota Krempa). W tym gronie przebieg spotkania zdawał się przewidywalny. Jednak tym razem typowe, drobne sprzeczki przerodzą się w prawdziwą bitwę. Całe zamieszanie wywoła z pozoru niewinne pytanie o planowane imię dla dziecka.

Dobrze napisane, dowcipne dialogi, zaskakujące sekrety rodzinne bohaterów to komediowe atuty „Imienia” porównywanego często do „Boga mordu” (filmowa „Rzeź” Romana Polańskiego). Film, który powstał na podstawie tej sztuki otrzymał w 2013 roku dwa Cezary oraz trzy nominacje (w tym za najlepszy scenariusz adaptowany). Spektakl na Woli będzie można jeszcze w grudniu zobaczyć cztery razy w tym zaplanowane są dwa specjalne, bo z dodatkowymi niespodziankami, spektakle sylwestrowe.

Matthieu Delaporte i Alexandre de la Patteličre ”Imię” (Le Prénom)

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

tłum. Barbara Grzegorzewska

Reżyseria: Grzegorz Chrapkiewicz

Scenografia: Wojciech Stefaniak

Kostiumy: Justyna Woźniak

Obsada: Edyta Olszówka, Dorota Krempa, Szymon Bobrowski, Marcin Hycnar, Wojciech Malajkat

Produkcja: Tito Productions K.Fukacz-Cebula D.Słonina

Patroni medialni: Flesz, Hiro, Metro, Party, polki.pl, Trendy.

Spektakle 29, 30 grudnia godz. 19:00 (bilety 85-110 zł)

Spektakle Sylwestrowe z poczęstunkiem, lampką szampana i prezentem dla każdego 31 grudnia godz. 18:00 (bilety 200) zł i 21:00 (bilety 250 zł)

imię3 imię1 imię

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News