Ile kobiet, tyle definicji kobiecości: projekt „Moja kobiecość” Michała Gromady

Portrety dwóch kobiet

Fotograf Michał Gromada podjął się wyzwania, próby odpowiedzenia na pytanie Czym jest kobiecość? Do projektu zaprosił 29 artystek.

Moja kobiecość to autorski projekt wymyślony i zrealizowany przez fotografa Michała Gromadę, do którego zostało zaproszonych 29 artystek. Każda z nich przedstawiła swoją definicję kobiecości, która następnie stała się inspiracją do wykonania sesji zdjęciowej i zaprezentowaniem tego pojęcia przed obiektywem. Pierwsze zdjęcia zostały wykonane w październiku 2016 roku, ostatnie w kwietniu tego roku. Za organizację wernisażu oraz wyprodukowanie wystawy odpowiada stowarzyszenie Youth Human Impact.

Michał Gromada to fotograf młodego pokolenia, wykonujący głównie zdjęcia portretowe, a także modowe. Cieszy się zaufaniem artystów oraz modelek i modeli, z którymi najczęściej współpracuje, realizując wiele różnorodnych projektów. W swojej pracy stawia na prostotę i stara się jak najlepiej odzwierciedlić to, co widzi ludzkie oko.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Różnorodność i prostota. Te dwa słowa cechują fotografie Gromady, które zostaną pokazane podczas wystawy. Różnorodność, gdyż pojęcie kobiecości jest tak szerokie, że nie da się go ująć w jednej formie. Prostota, bo zdjęcia są pozbawione fotograficznych sztuczek i urozmaiceń. Wtedy jeszcze lepiej i pełniej widać na zdjęciach to, co jest najpiękniejsze – człowieka.

Ekspozycja fotografii jest połączona z cytatami zaczynającymi się od słów Kobiecość to dla mnie…, a zdanie dokończyły bohaterki wystawy. Całość składa się na jeden portret kobiecości. Szeroki, ale zapewne niepełny, gdyż jak zauważają twórcy, to pojęcie ma nieograniczone możliwości jego definiowania i dla każdej kobiety kobiecość oznacza coś innego. Jednak jest to obraz ważny i wiarygodny, ponieważ jest o kobietach i został pokazany przez kobiety.

Bohaterkami fotografii są: Barbara Kurdej-Szatan, Daria Widawska, Anna Karczmarczyk, Katarzyna Dąbrowska, Monika Lewczuk, Marta Manowska, Agnieszka Kawiorska, Paulina Gałązka, Agnieszka Mrozińska, Eliza Rycembel, Anna Próchniak, Monika Mrozowska, Katarzyna Ucherska, Joanna Osyda, Maria Pawłowska, Anna Matysiak, Dorota Osińska, Aleksandra Radwan, KamilaKamińska, Dominika Kryszczyńska, Sandra Staniszewska, Malwina Bielicka, Julia Konarska, Nicole Bogdanowicz, Zofia Domalik, Sylwia Przetak, Barbara Garstka, Weronika Jaskółka, Carmell.

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News