Ile jesteś wart? Jaka jest twoja odpowiedź na to filmowe pytanie?

kalkulator kredytu hipotecznego

Ile jesteś wart? To bezpośrednie pytanie najczęściej pada w filmach z ust człowieka, który planuje skorzystać z czyjegoś potencjału, talentu, umiejętności lub znajomości. Jednak jaka byłaby twoja odpowiedź gdyby ci zadano takie pytanie? Jestem wart tyle ile posiadam, tyle ile zarabiam, a może tyle ile będę zarabiał w przyszłości? A może po prostu: jestem wart tyle ile mógłbym dostać kredytu?

Czy jestem wart tyle, żeby kupić mieszkanie?

Sprawdziliśmy narzędzie online do porównywania kredytów. Nawet jeżeli nie rozważasz składania wniosków kredytowych, jest to ciekawa zabawka pozwalająca odpowiedzieć na pytanie “ile jesteś wart?” Dzięki bankowemu kalkulatorowi kredytowemu online, możesz łatwo oszacować przybliżoną kwotę swojego przyszłego kredytu bankowego, a także jego miesięczną ratę. Możesz też sprawdzić, ile będzie Cię kosztowała obsługa takiego kredytu, z jakim oprocentowaniem i na jak długo będzie Cię stać na ten kredyt. Najczęściej kredyty bankowe są potrzebne na zakup ważnych rzeczy, których zakup przekracza nasze możliwości finansowe w danej chwili – samochodów, mieszkań czy drogich sprzętów. Nie warto jednak korzystać z cudzych pieniędzy, nie kalkulując wszystkiego z wyprzedzeniem. W przeciwnym razie istnieje ryzyko popadnięcia w długi i zrujnowania sobie życia.

Prosty kalkulator kredytu hipotecznego

Minęły już czasy, kiedy trzeba było biegać od banku do banku, szukając najlepszej pożyczki – i nigdzie jej nie dostać. Teraz istnieje łatwa alternatywa – kalkulator pożyczkowy.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Prosty kalkulator wyliczy twoją zdolność kredytową. Dzięki niemu, możesz uzyskać natychmiastowe oszacowanie kwoty oraz odsetek, które będziesz musiał zapłacić. Dzięki temu łatwiej niż kiedykolwiek dowiesz się, czy otrzymanie pożyczki jest dla ciebie realne. Dobra wiadomość dla wszystkich, którzy chcą ubiegać się o kredyt bankowy.

Kalkulator oceny zdolności kredytowej to narzędzie pozwalające oszacować Twoją ocenę punktową dla kredytu hipotecznego. Został on stworzony przez profesjonalistów finansowych. Możesz użyć go, aby sprawdzić, jak prawdopodobne jest, że kwalifikujesz się do kredytu mieszkaniowego poprzez dostosowanie różnych czynników kredytowych (karty kredytowe, kredyty samochodowe itp.), które wpływają na Twoją ocenę.Jeśli masz pytania dotyczące Twojej oceny kredytowej możesz też zwrócić się z pytaniem o pomóc.

Każda podróż kupującego dom czy mieszkanie jest wyjątkowa. Dzięki kalkulatorowi sprawdzisz, jak wygląda Twoja ocena kredytowa dla kredytów hipotecznych. Dowiedz się, jak wygląda dobry wynik kredytowy i jak zwiększyć swoją ocenę wynik kredytową.

Na jaki kredyt możesz sobie pozwolić?

Sprawdziliśmy kalkulator kredytowy online, który pozwala w prosty sposób określić wielkość dowolnego kredytu bankowego i jego miesięczne raty. Możesz również sprawdzić, ile dokładnie będzie Cię kosztowała obsługa takiego kredytu przez dłuższy okres czasu przy określonym oprocentowaniu, aby upewnić się, że Cię na niego stać.

Zrobiliśmy kalkulację na kredyt o wartości 300 000 zł na 20 lat.

Rata kredytu wyniosła 1739,88 zł miesięcznie. Zważywszy ile teraz kosztuje wynajem i za ile można kupić niewielkie, powiedzmy dwupokojowe mieszkanie, wydaje się to niezbyt dużym obciążeniem. Na przykład w centrum Warszawy obecnie ceny wynajmu takiego mieszkania wahają się w granicach 2000-3500. Oczywiście mówimy o przeciętnym standardzie. Z pewnością znalazłyby się też droższe oferty.

kalkulacja kredytu hipotecznego na 20 lat

Dokumenty wymagane do otrzymania pożyczki hipotecznej?

W momencie składania wniosku bank będzie od ciebie wymagał kilku dokumentów. Niezależnie czy składasz wniosek online czy w tradycyjnym banku, musisz do niego dołączyć kilka dokumentów – w różnych bankach wymagania mogą się nieznacznie różnić, ale najczęściej są to:

  • dokument tożsamości
  • zaświadczenie o dochodach – zaświadczenie o zarobkach, zatrudnieniu,
  • wyciąg z konta bankowego
  • dokumentacja nieruchomości (czyli akt własności, odpis z księgi wieczystej, zaświadczenie o braku zadłużenia, aktualna wycena).

Po złożeniu tych dokumentów bank dokona analizy zdolności twojej kredytowej dla danej nieruchomości. Weryfikacja tych dokumentów i decyzja kredytowa najczęściej jest wydawana w ciągu 2-3 tygodni od złożenia wniosku.

Nie jestem ekspertem od finansów – jak załatwić kredyt?

Czy czujesz, że brakuje Ci wiedzy finansowej? Boisz się podejmować złe decyzje finansowe? Kalkulator oceny zdolności kredytowej pomoże Ci pewnie ocenić swój budżet i zaplanować przyszłość. Kalkulator zada kilka pytań dotyczących twoich dochodów, wydatków, zobowiązań i oszczędności, a następnie natychmiast wygeneruje ocenę zdolności kredytowej, dzięki której będziesz wiedział, na czym stoisz. Niektóre kalkulatory przedstawiają nawet spersonalizowane zalecenia, jak oszczędzać pieniądze i poprawić swoją ocenę kredytu gotówkowego.

Kalkulator może również być pierwszym krokiem, który pozwoli ci zapoznać się z tematem w podstawowym stopniu. Nie ukrywajmy, że kupno na przykład mieszkania wiąże się z szeregiem czynności, które trzeba wykonać, zdobywaniem dokumentów, podpisaniem umów. Jednak każda podróż zaczyna się od pierwszego kroku i to wszystko wydaje się nie do przejścia tylko na początku.

Z czasem być może pojawią się możliwości tzw. refinansowania kredytu. Refinansowanie kredytu hipotecznego jest procesem, w którym pożyczasz pieniądze od kredytodawcy, aby spłacić istniejące zadłużenie hipoteczne na Twoim domu lub nieruchomości inwestycyjnej z zamiarem spłaty nowego kredytu w określonym czasie. Refinansowanie hipoteki jest zaprojektowane z myślą o przeciętnych konsumentach i pozwala na pozbycie się ich wyżej oprocentowanych pożyczek poprzez wzięcie pożyczki o niższym oprocentowaniu w celu spłacenia pierwotnego wierzyciela.

Kredytowe pokusy – kup sobie laptopa, samochód, wakacje…

Na kredyt można kupić nie tylko mieszkanie. Pożyczki osobiste mogą być użyte do zapłacenia za prawie wszystko. Kup samochód, wróć do szkoły, skonsoliduj długi lub załóż własną firmę. Nawet coś tak prostego jak nowa garderoba może być sfinansowane przez pożyczkę osobistą. Pożyczki osobiste są dostępne w większości banków, a ich uzyskanie jest tak samo łatwe jak ubieganie się o kredyt hipoteczny lub inny rodzaj pożyczki.

Kalkulator kredytu bankowego umożliwia obliczenie całkowitej kwoty odsetek należnych od kredytu. Aby skorzystać z tego kalkulatora online, należy podać szczegóły dotyczące kredytu, takie jak miesięczna spłata, okres kredytowania w miesiącach i stopa procentowa w skali roku. Po podaniu wszystkich istotnych szczegółów, możesz otrzymać kwotę do zapłaty każdego miesiąca i całkowitą płatność.

Jak się zadłużyć, to przynajmniej mądrze

Oczywiście najlepiej byłoby wcale się nie zadłużać, ale skoro i tak musisz płacić za wynajem, to lepiej płacić za swoje, niż w wynajętym mieszkaniu, gdzie musisz prosić właściciela czy można wbić gwóźdź w ścianę. Gdy minie czas, w którym będziesz spłacać kredyt, być może 20 lub więcej, będziesz właścicielem swojego mieszkania lub domu. Wydaje się, że to wieczność? Zapytaj starszych ludzi jak szybko mija czas. Twój czas również przeleci szybciej niż myślisz…

 

Zobacz też: Ile musisz zarabiać, żeby żyć w Warszawie?

Ile musisz zarabiać, żeby żyć w Warszawie?

Materiał zewnętrzny

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News